НОВИНИ

01.06.2007 | Ізраїльські депутати прохолодно зустріли президента Європарламенту
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Європейського парламенту Ганс-Ґерт Петтерінг, виступаючи у середу в Кнесеті, пообіцяв Ізраїлю привілейований статус у межах Європейської політики добросусідства. Утім, промова політика наразилася на несподівано різку реакцію ізраїльського парламенту.

Перший виступ президента Європарламенту за межами Євросоюзу розпочався з конфузу. Спікер Кнесету Далья Іцик у різкій формі дорікнула європейським посадовцям за надто м’яку і запізнілу реакцію Брюсселя на події у регіоні, за надмірну поблажливість до іранського президента Махмуда Ахмадінеджада та за часту критику ізраїльської оборонної політики.

У своїй промові Петтернг намагався згладити закиди ізраїльського спікера. Особливу увагу він приділив тематиці зміцнення партнерства між Євросоюзом та Ізраїлем. Зокрема, він звернув увагу на той факт, що Ізраїль є першою країною, з якою Брюссель погодив план дій у межах політики добросусідства та єдиною державою з поза меж ЄС, яка на рівних включена до Європейської рамкової програми досліджень та розвитку.

Ганс-Ґерт Петтерін запропонував не зупинятися на досягнутому: "Взаємну довіру зміцнює й те, що Асоціативна Рада на своїй останній зустрічі у Брюсселі винесла за мету надання Ізраїлю привілейованого статусу в межах політики добросусідства", - наголосив Петтерінґ. Утім, навіть такі слова не зворушили ізраїльських депутатів і спікер продовжила засідання, навіть не дочекавшись, поки голова Європарламенту залишить трибуну.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект