НОВИНИ

11.06.2007 | ЗМІ: США підготували удар по Ірану
За матеріалами - Lenta.ru, Кореспондент.net

Пентагон підготував план удару по Ірану. Як повідомляє The Jerusalem Post, цими даними поділилися з виданням неназвані високопоставлені офіцери американської армії.

Вони також підтвердили, що військове керівництво цілком підтримує Джорджа Буша в його прагненні не дозволити Тегерану створити ядерну зброю.

Більш того, в армійському середовищі існує впевненість, що президент почне якісь рішучі дії, включаючи воєнну операцію зі знищення об’єктів ядерної індустрії, до закінчення терміну його повноважень.

Джерела в Пентагоні також повідомили деякі деталі можливої військової акції. За їхніми твердженнями, основна роль буде відведена ВВС та ВМС США. Останній, відповідно до одного з варіантів розвитку подій, має забезпечити повну блокаду Ірану, щоб не допустити експорту нафти.

З необхідністю вживання рішучих заходів згодні і деякі законодавці. Так, впливовий сенатор з Коннектикуту Джозеф Ліберман заявив 10 червня, що "США повинні бути готові до проведення масштабної військової операції проти іранців, щоб змусити їх припинити убивства американців в Іраку".

Як повідомлялося, наприкінці травня в Перську затоку прибули для участі в маневрах дев’ять американських військових кораблів, у тому числі два авіаносці. Це найбільша флотилія США, яка входила в Перську затоку з 2003 року, коли почалася війна в Іраку.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект