НОВИНИ

01.06.2007 | Фінляндія поширюватиме в Україні законодавчі традиції ЄС
Джерело - Європейський простір

Найближчим часом Міністерство юстиції України започаткує спільний проект з Мін’юстом Фінляндії щодо поширення в Україні сучасних законодавчих традицій ЄС. У рамках проекту відбуватиметься підготовка українських юристів, що спеціалізуватимуться на розробках проектів законів.

Як зазначив уповноважений представник Ради Європи, професором Гельсінкського університету Матті Міккола, аналогічний проект Євросоюзу був реалізований в Естонії в рамках адаптації естонського законодавства до європейського.

За словами професора Гельсінкського університету, попередній досвід, здобутий в рамках аналогічного проекту, засвідчує, що підготовка відповідних фахівців-юристів сприятиме більш ефективній роботі виконавчої влади.

Проект складатиметься з кількох курсів. В рамках одного з них готуватимуть юридичних експертів країни, що спеціалізуватимуться на основах планування та розробки законопроектів. Це дозволить створювати проекти законів, що базуватимуться на достовірних розрахунках впливу законів у майбутньому. У рамках другого буде здійснюватися підготовка експертів з юриспруденції та соціології, оскільки, як свідчить європейський досвід, ефективна система статистики необхідна для використання особами, що займаються розробкою законопроектів.

Передбачається, що до проекту будуть залучені українські юристи, а також представники наукової громадськості України.

Орієнтовний термін реалізації проекту – з осені 2008 року по 2009 рік.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект