НОВИНИ

08.06.2007 | Експерти: США навряд чи погодяться на пропозицію Путіна
За матеріалами - Газета.Ru, Korespondent.net

Нові пропозиції Росії стосовно організації системи ПРО в Європі далекі від бажань Вашингтона і навряд чи матимуть підтримку.

 
Експерти: США навряд чи погодяться на пропозицію Путіна

До такого висновку схиляються військові аналітики, на думку яких США не відмовляться від розміщення своїх радарів у Польщі та Чехії в обмін на можливість використовувати РЛС в Азербайджані. Напередодні під час саміту G8 у Німеччині Путін запропонував Бушу спільно використовувати з метою протиракетної оборони орендовану Росією Габалінську радіолокаційну станцію в Азербайджані.

Американських експертів у першу чергу непокоїть якість устаткування РЛС, що значно поступається новим американським радарам. "Це система раннього повідомлення і вона менш точна і потужна, ніж наші радари X-band", - заявив AP представник Агентства з ПРО США Рік Ленер. При цьому він додав, що "США подумає про можливості використовувати там (в Азербайджані) свій власний радар". "Можливість встановити там один з наших радарів була б чудовою", - додав він.

Подібну думку також висловив російський незалежний експерт з озброєння Павло Фельгенхауер. За його словами, РЛС в Азербайджані не є адекватною заміною радарам ПРО в Східній Європі. "Пентагон нічого подібного не захоче. Білий дім не буде відкидати ця пропозицію відразу, але я не думаю, що удасться досягти якої-небудь угоди", - завив Фельгенхауер в інтерв’ю Financial Times.

Водночас, за словами помічника російського президента Сергія Пріходька, Росія очікує, що США погодяться на російську пропозицію спільно використовувати Габалінську РЛС.

"Як нам здається, аргументація президента, його виклад усього комплексу проблем, пов’язаного з цією темою, викликало в Джорджа Буша жвавий інтерес, і ми упевнені, що найближчим часом контакти високого рівня і політичних експертів, і військових, дозволять цю ініціативу зробити спільною", - сказав Пріходько.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект