НОВИНИ

01.06.2007 | Заарештовано сербського генерала Толимира, якого розшукував Гаазький трибунал
За матеріалами - Euronews

Колишній генерал армії боснійських сербів Здравко Толимир у четвер, 31 травня, заарештований на кордоні між Сербією і Боснією і буде доставлений у Гаагу, де постане перед міжнародним трибуналом по Югославії.

 
Заарештовано сербського генерала Толимира, якого розшукував Гаазький трибунал

Толимир обвинувачується в проведенні етнічних чисток під час війни в Боснії в середині 1990- их років, коли він був "правою рукою" генерала Радко Младича, лідера боснійських сербів. Останній також перебуває в розшуку з 1995 року.

Здравко Толимир був затриманий на кордоні між Сербією і Боснійською Республікою Сербською. Його арешт прокоментувала співробітниця МВС цієї республіки: "Наша поліція разом з правоохоронними органами Сербії затримала Здравко Толимира, і тепер його буде доставлено у Гаагу".

Толимир посідає третє місце в списку найрозшукуваніших боснійських сербів, яких обвинувачують у військових злочинах. Eго видача міжнародному трибуналу прибавляє "бали" як Сербії, так і Боснії, в очах Eвросоюзу, вступити в який прагнуть обидві держави.

Прагнучи довести свою лояльність європейському правосуддю, цього року  сербська влада вже заарештувала 12 людей, яких підозрюють у військових злочинах.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект