ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

06.06.2007 | Президент Віктор Ющенко заявляє, що Верховна Рада п’ятого скликання втратила свою повноважність
За матеріалами - Української правиа

Президент Віктор Ющенко заявляє, що Верховна Рада п’ятого скликання втратила свою повноважність з відповідними міжнародно-правовими наслідками.

Таку офіційну позицію від імені Української держави Ющенко висловив під час зустрічі з представниками дипломатичного корпусу в Україні.

"Прошу довести цей констатований факт до ваших столиць. Віднині народні депутати України п’ятого скликання можуть продовжувати виконувати лише ті свої повноваження, що безпосередньо не пов’язані з повноваженнями Верховної Ради України та її представництвом у зовнішніх контактах", – сказав він.

Ющенко наголосив, що в руслі досягнутих політичних домовленостей він підписав 5 червня указ про призначення позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року.

"Моє рішення відповідає Конституції України, ґрунтується на статті 82 Основного Закону та відповідному рішенні Конституційного Суду України від 17 жовтня 2002 року", – підкреслив президент.

Він додав, що цей указ – обов’язковий до виконання. За словами Ющенка, підписаний ним указ додатково гарантує повноцінне виконання всіх домовленостей, які передують виборам.

Президент також наголосив, що відкидає спроби окремих політичних гравців підірвати досягнуті домовленості.

За його словами, "неприйняття викликають ревізіоністські дії окремих представників парламентської більшості".

На думку Ющенка, "факт продовження роботи неповноважного парламенту та поява незважених заяв є контрпродуктивними".

"Відповідальність за порушення домовленостей лежить на керівництві Верховної Ради п’ятого скликання. Складається враження, що вкотре нас хочуть втягти у протистояння, щоб врятувати посади та імунітет окремих політиків. Українське суспільство і наші міжнародні партнери повинні знати, хто не дотримується домовленостей, чим створює перешкоду для врегулювання ситуації", – сказав він.

Також під час зустрічі Ющенко нагадав, що його принциповою ініціативою буде позбавлення народних депутатів необмеженого депутатського імунітету.

Він гарантував, що дострокові вибори відбудуться чесно, демократично, прозоро, з належним рівнем організації та у відповідності до міжнародних стандартів.

"Я як президент категорично відкидаю і не допущу жодних спроб адміністративного тиску, фальсифікацій чи саботажу. Такі вияви будуть кримінально покарані", – заявив він.

Ющенко також офіційно запросив на вибори в Україну міжнародних спостерігачів.

"Україна вдячна усім зовнішнім партнерам за підтримку і розуміння", – сказав Ющенко, додавши, що водночас Україна вважатиме неприйнятними будь-які дії, що можуть бути трактовані як втручання у внутрішні справи України.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект