НОВИНИ

22.06.2007 | Чи ухвалить ЄС на нинішньому самміті нову основну угоду?
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У четвер самміт ЄС в Брюсселі розпочав свою роботу. Але основні його рішення очікують у п’ятницю. І найбільше хвилювань в організаторів викликає перспектива схвалення на саміті лідерів об’єднаної Європи конституційної угоди ЄС. Якщо головуюча нині в ЄС Німеччина твердо покладається на 23-х із 27-ми членів спільноти під час вирішального голосування у Брюсселі, то спостерігачі вважають, що чи не єдиною загрозою для успішного проведення самміту і схвалення основного документу є позиція Великої Британії.







 
Канцлер Німеччини Ангела Меркель на саміті ЄС в Брюсселі, 21 червня 2007 р.
(AFP)



Канцлер Німеччини Ангела Меркель, яка є основним рушієм нинішнього проекту конституційної угоди ЄС сьогодні у Брюсселі заявила: «Я сподіваюся на співпрацю у вірному дусі, щоб ми прийшли до справедливої угоди». Меркель також додала, що «кожен внесе свої ідеї до цієї угоди».



Чільники ЄС напередодні закликали учасників самміту до єдності. Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Хав’єр Солана заявив журналістам: «Ми повинні вирішити всі інституційні проблеми, щоб уся наша енергія і весь потенціал Європейського Союзу були спрямовані на службу його громадянам і щоб сам ЄС відігравав важливу роль на міжнародній арені».


Офіційний Лондон має низку серйозних застережень


Якщо напередодні багато говорилося про опозицію до проекту нової конституційної угоди ЄС з боку чотирьох країн – Великої Британії, Чехії, Польщі і Голландії, то у четвер на устах багатьох учасників самміту була лише Велика Британія зі своїми, так би мовити, «червоними лініями» щодо головного документу. Лондон не бажає підпорядковуватися єдиній зовнішній політиці ЄС, судовому законодавству та контролю за кордонами спільноти.


Ще напередодні самміту Німеччина внесла до проекту угоди компромісний для Великої Британії пункт, право ухилятися від невигідних для Лондона рішень. Але, на думку канцлера Австрії Альфреда Ґузенбауера, навіть у день відкриття саміту немає впевненості у тому, що британці не заблокують ухвали і не зірвуть самміт.


В України свій інтерес – перспектива вступу до ЄС


Польща, яка є чи не головним адвокатом України в ЄС, останніми днями займала більш примирливу позицію щодо проекту конституційної угоди. Напередодні, у четвер, президент України Віктор Ющенко який приїхав до Брюсселя з одноденним візитом, розмовляв по телефону з польським президентом Лехом Качинським. Йшлося про можливі результати саміту ЄС. Київ очікує від нового документа перспективи вступу до Союзу.


Цього ж дня прем’єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер наголосив у Брюсселі: «Всі мають знати, якщо ми не матимемо нової Угоди ЄС... – для подальшого розширення не буде місця».


Більшість учасників самміту у Брюсселі сподіваються, що нова угода буде ухвалена і схвалена національними парламентами, і що вона підготує грунт для нових виборів до Європарламенту у 2009 році.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект