НОВИНИ

26.06.2007 | Блеру знайшли нове місце
За матеріалами - Euronews, Korespondent

Зранку 26 червня в Єрусалимі почалося засідання Близькосхідної четвірки, до котрої входять Євросоюз, ООН, Росія і США. Крім ситуації в регіоні, учасники зустрічі обговорюють кандидатуру Тоні Блера, що звільняє завтра крісло британського прем’єра, на посаду спецпосланця четвірки.

Блеру знайшли нове місце

 

Ще минулого тижня прогнозувалося, що Тоні Блер може зайняти посаду президента ЄС. Блер залишить посада британського прем’єра завтра, 27 червня.

Сьогоднішня зустріч в Єрусалимі - це перше засідання четвірки з того часу, як Хамас захопив владу в секторі Газа.

Тим часом, за кілька годин до початку зустрічі в Єрусалимі Хамас оголосив, що готовий до поновлення діалогу з рухом ФАТХ.

Заява, що пролунала з вуст одного з лідерів ХАМАС, колишнього прем’єра Палестинської автономії Ісмаїла Ханії, стала відповіддю на заклик президента Єгипту Хосні Мубарака, що приймає зараз на курорті Шарм аль-Шейх лідерів Палестинської автономії, Ізраїлю, Йорданії та Саудівської Араваії.

Нагадаємо, що напередодні ввечері, 25 червня, на самміті в Шарм аль-Шейху ізраїльський прем’єр Ехуд Ольмерт оголосив про готовність звільнити з ізраїльських в’язниць 250 ув’язнених палестинців - членів руху ФАТХ, не замішаних у терактах. Ольмерт також заявив про перерахування в Палестинську автономію прибутків від податків - близько 350 мільйонів доларів. При цьому Ізраїль має намір одержати гарантії, що гроші не потраплять у руки бойовиків - хоча будуть спрямовані в тому числі і у Сектор Газа, що знаходиться під контролем Хамас.

20 червня голова палестинської адміністрації Махмуд Аббас виступив з безпрецедентно твердим телевізійним зверненням, у якому повторив, що ФАТХ не буде вести з Хамас і звинуватив угруповання  в спробі державного перевороту.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект