ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

07.06.2007 | У Німеччині розпочався самміт «Групи Восьми»
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Німеччині розпочався саміт «Групи Восьми». Політичні лідери США, Франції, Німеччини, Італії, Канади, Японії і Росії зібралися в курортному містечку Хайлігендамм, розташованому на Балтійському морі. У середу вже пройшли перші двосторонні зустрічі, на яких домінує тема кліматичних змін. Увечері учасники саміту зберуться разом на спільну вечерю.


 
16 тисяч поліцейських та 12 кілометрів колючого дроту під струмом охороняють місце проведення саміту «Групи Восьми»


(AFP)
Щоб вісьмом політичним лідерам ніхто не заважав у романтичному приморському містечку в неформальній обстановці розмірковувати про найпекучіші проблеми сьогодення, організаторам саміту довелося серйозно попрацювати. До федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія стягнуто 16 тисяч поліцейських, а в морі чергують німецький військовий фрегат та американський крейсер, а саме містечко обнесли дротяним парканом. Ця загорожа – два з половиною метри заввишки й 12 кілометрів завдовжки.


Такі суворі заходи безпеки вживаються небезпідставно. Очікується, що в ці дні в район Хайлігендамма прибуде близько 100 тисяч антиглобалістів. У середу, попри всі кордони, кільком сотням демонстрантам вдалося продертися до самого паркану, де перебувати уже заборонено. Знову мали місце сутички з поліцією. Правоохоронці цього разу, однак, довго не чекали, а відразу після того, як з натовпу полетіло каміння, застосували водомети.

 
 

(Courtesy photo)


(Courtesy photo)
Боротьба зі зміною клімату

Одна з головних тема зустрічі в Хайлігендаммі – боротьба зі зміною клімату. Господар самміту, канцлер Німеччини Ангела Меркель сподівається, що попри розбіжності, після переговорів будуть і конкретні результати. Після першої зустрічі з президентом США Джорджем Бушем німецький канцлер заявила: «Ми провели грунтовну розмову. І якщо ми співпрацюватимемо, то матимемо хороші шанси досягти поступу».

Буш, у свою чергу, підтвердив, що хоче разом із Німеччиною працювати над новою угодою щодо захисту клімату.

 
«Владімір – тобі нема чого боятися системи ПРО»

Не менший інтерес і до двосторонніх переговорів президентів США й Росії. Річ у тім, що Москва роздратована намірами Вашингтона збудувати в Східній Європі елементи американської системи протиракетної оборони і навіть погрожує перенацілити свої ракети на об’єкти у Європі.

У зв’язку з такою реакцією глава Білого дому напередодні заявив: «Ми говоритимемо з президентом Путіним і не тільки під час саміту «Групи Восьми», але й у Сполучених Штатах, коли він туди приїде. Моє послання буде таким: Владімір (я називаю його Владімір), тобі нема чого боятися системи протиракетної оборони. Власне кажучи, чому б тобі не співпрацювати з нами над системою ПРО».

Коментуючи останні висловлювання Путіна й Буша, дехто з німецьких оглядачів згадує сцени із сатиричної стрічки Стенлі Кубрика «Як я перестав хвилюватися й полюбив атомну бомбу».

Прибудуть і лідери африканських країн та держав із перехідною економікою

Коментатори побоюються, що проблемні відносин між Заходом і Росією можуть дещо відтіснити інші, на їхню думку, значно важливіші глобальні теми, такі як боротьба з бідністю в Африці. До речі, в п’ятницю, останній день форуму, до Хайлігендамма запросили лідерів із африканських країн, а також із держав з перехідною економікою, зокрема, з Китаю, Бразилії, Індії, Мексики. Загалом нинішня неформальна зустріч керівників 7 провідних індустріальних країн світу й Росії обійшлася платникам податків у 92 мільйони євро.

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект