НОВИНИ

22.06.2007 | У липні Європарламент визначиться з перспективою членства України в ЄС
Джерело - УНІАН

На початку липня Європейський Парламент розгляне доповідь Комітету у закордонних справах щодо перспектив членства України в ЄС.



 


 


Про це повідомив на прес-конференції в агентстві УНІАН член Європарламенту Міхал КАМІНСЬКИЙ.


Він повідомив, що 5 червня Комітет у закордонних справах Європейського Парламенту затвердив підготовлену депутатом Європарламенту від фракції “Союз за Європу націй” М.КАМІНСЬКИМ доповідь з рекомендаціями для Ради ЄС, в якій підкреслюється усвідомлення Європарламентом важливості надання Україні відповідного сигналу щодо перспектив її членства в ЄС для збереження підтримки української громадськості курсу реформ в Україні.


“Це перший офіційний документ ЄП і перший офіційний документ ЄС, в якому йдеться про членство України в ЄС”,- сказав М.КАМІНСЬКИЙ.


Він висловив сподівання, що на пленарному засіданні Європарламенту на початку липня доповідь буде схвалено і прийнято відповідне рішення.


“Якщо цей документ буде ухвалений, це означатиме, що вперше офіційно ЄС заявляє, що є можливість членства України в ЄС”, - додав депутат Європарламенту.


Він зазначив, що, як політик і депутат Європарламенту, завжди вважав неправильним і некоректним з боку ЄС, що він відкриває двері для Болгарії, Румунії і Туреччини, але ніхто не каже про членство найбільшої європейської країни, якою є Україна.


М.КАМІНСЬКИЙ повідомив, що і Президент і прем’єр-міністр України сприяли просуванню інтересів України на шляху до ЄС. “І з боку Секретаріату Президента, і з боку уряду ми завжди отримували підтримку для нашої роботи як друзі України в Європарламенті”, - додав він.


Водночас М.КАМІНСЬКИЙ зазначив, що ніхто сьогодні не може назвати дату вступу України в ЄС. “Я думаю, що на сьогодні було б нерозумно говорити про дату, оскільки є багато політиків у Західній Європі, які побоюються навіть говорити про членство України в ЄС. Якщо ми сьогодні будемо визначати дату, вони ніколи не погодяться, щоб взагалі розпочати розмови про це”, - сказав М.КАМІНСЬКИЙ, додавши, що на сьогодні головне “відкрити процес” і зробити перший крок. На його особисте переконання, оптимістичний прогноз щодо членства України - це 5 років.


За словами депутата Європарламенту, на сьогодні ніхто в Україні не може сказати, що Захід закриває двері для України. Він також зазначив, що є багато депутатів Європейського парламенту, які вважають своїм моральним обов’язком працювати над вступом України в ЄС.


М.КАМІНСЬКИЙ також зазначив, що політична криза в Україні не допомогла просуванню України на шляху до ЄС. Водночас він вважає, що те, що відбувається в Україні це “нормальна демократія”. “Багато європейських країн також проходили через політичні кризи, але ніхто не казав, що це впливає на процес європейської інтеграції”, - додав депутат.


Він зазначив, що хоча політична криза в Україні існує, проте всі сторони конфлікту підкреслюють бажання врегулювати ситуацію в мирний спосіб.


Віце-президент Європейського парламенту, який відповідальний за питання відносин між Україною та Європарламентом Адам БЄЛАН у свою чергу зазначив, що саме в Європарламенті є багато друзів України. За його словами, президент Європейського парламенту виступив з ініціативою створити спеціальний спільний парламент між Європарламентом і парламентами східних країн-сусідів ЄС. Він зазначив, що вже існує два такі “мікропарпламенти” - з країнами Латинської Америки та країнами Середземномор’я.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2957. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект