НОВИНИ

21.06.2007 | Посол США радить уряду Януковича не завдавати шкоди українським селянам
Джерело - УНІАН

Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Вільям ТЕЙЛОР радить українському уряду не обмежувати експорт зерна і діяти ринковими методами.


Таку думку він висловив сьогодні в ефірі “5-го каналу”, коментуючи ситуацію з неврожаєм зерна в Україні.


"Взагалі то кажучи, дуже важко обгрунтувати втручання на ринку зерна. Ми знаємо, що була велика посуха і уряд намагається зараз захистити інтереси людей, але найліпший спосіб захистити - це дозволити ринку працювати, збільшувати обсяг виробництва, щоб хліб рівномірно розподілявся по всій країні", - зазначив посол.


В.ТЕЙЛОР відзначив, що обмеження експорту найперше вдарять по українських селянах і фермерах. "Якщо ви обмежуєте, то робите це на шкоду селянам. Треба дозволити ринку працювати. Зрештою є світовий ринок, пшеницю можна завезти з іншого місця", - цитує посла “Українська правда”.


Він також сказав, що уряд США заохочуватиме уряд України "не втручатися в ринок".


Як повідомляв УНІАН, Кабінет Міністрів України з 1 липня обмежує реалізацію зерна на експорт. Як повідомив міністр аграрної політики Юрій МЕЛЬНИК, заборона на експорт зерна стосуватиметься урожаю 2006 і 2007 років.


Згідно з постановою КМУ від 20 червня, обмеження експорту зерна буде діяти до 1 жовтня 2007 року в обсязі 3 тис. тонн на кожну сільгоспкультуру – пшеницю, суміші з пшениці, ячменю, кукурудзи та жита.


У постанові також йдеться, що впродовж березня-квітня та 25 днів травня було укладено експортних угод на пшеницю загальним обсягом 653,5 тис. тонн, з неї продовольчої - 507,5 тис. тонн, у тому числі за період з 18 до 25 травня, відповідно, - 442 та 312 тис. тонн.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект