НОВИНИ

14.06.2007 | Саакашвілі відправить грузинських солдат до Афганістану
Джерело - РосБізнесКонсалтинг

Грузинські військовослужбовці візьмуть участь у миротворчій операції НАТО в Афганістані. Політичне рішення з цього приводу вже ухвалене, і в даний час керівництво грузинського міністерства оборони знаходиться в Брюсселі, де проходять консультації з першими особами Північноатлантичного альянсу.

"Ми готові відправити туди спеціальний підрозділ, причому в той сектор, який НАТО визнає потрібним і який важливий для альянсу", - заявив в ефірі грузинської телекомпанії "Руставі 2" заступник міністра оборони Грузії Бату Кутелія.

"У грузинської сторони, на відміну від багатьох держав - членів НАТО, не немає ніяких попередніх умов, пов`язаних з місцем перебування її військових", - сказав представник Міноборони.

За попередньою інформацією, місцем дислокації грузинських військовослужбовців в Афганістані буде так званий "французький сектор". Кількість грузинських військовослужбовців, які відправляться до Афганістану, поки не уточнюється.

Грузія вже досить давно прагне вступити в НАТО і приймає для цього всілякі заходи. Так, наприклад, Тбілісі збільшить фінансування міністерства оборони майже в два рази в нинішньому році, з тим щоб грузинська армія відповідала стандартам НАТО.

Деякі політики, зокрема президент Польщі Лех Качинський, вважають, що в 2008р. Грузія може стати кандидатом на вступ до альянсу. "У 2008р. на саміті НАТО, який орієнтовано відбудеться в квітні в Лісабоні, Грузія, як передбачається, може перейти до програми MAP по вступу в НАТО", - заявив Л.Качинський журналістам після зустрічі в Тбілісі з президентом Грузії Михайлом Саакашвілі в квітні ц.р.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект