НОВИНИ

07.06.2007 | Президент України Віктор Ющенко до кінця цього тижня підпише інші закони, необхідні для вступу до Світової організації торгівлі
За матеріалами - Korespondent

Президент України Віктор Ющенко до кінця цього тижня підпише інші закони, необхідні для вступу до Світової організації торгівлі (СОТ), що були прийняті Верховною Радою на минулому тижні. Про це він повідомив в інтерв’ю британському журналові Financial Times.

 

Ющенко заявив про бажання України інтегруватися в Євросоюз, почавши з членства у СОТ. Президент вважає, що вступ до СОТ збільшить експорт України на 5-10% і дасть справедливий доступ до світових ринків.

"Це дуже важливо крок для національної економіки. Це основна частина наших планів інтегруватися в європейські інституції", - сказав він.

В інтерв’ю британському виданню Ющенко відмовився коментувати заяву російського президента Володимира Путіна про те, що Україна наближається до тиранії, хоча визнав, що відносини між двома країнами досить складні. Глава держави закликав Кремль не політизувати нафтогазовий ринок, а Євросоюз закликав до створення загальної енергетичної політики як засіб впливу на затримки в постачаннях.

"Події газової війни 2005-2006 р., події в Білорусі, у Прибалтиці й Естонії є доказом того, що на сьогодні жодна країна не зможе сформувати ефективну енергетичну політику самостійно", - цитує слова Ющенка британське видання.

Як повідомлялося, за інформацією джерела в Мінекономіки, у випадку, якщо дані закони будуть прийняті вчасно, підсумкове засідання робочої групи про прийняття України до СОТ може бути проведене вже в першій половині червня. А за умови схвалення звіту України про виконання вимог зі вступу до організації, процедура прийняття України до СОТ може початися у вересні 2007 року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект