НОВИНИ

07.06.2007 | Генсек НАТО: ПРО США повинна захистити всю континентальну Європу
Джерело - Korespondent

Американська система ПРО повинна врешті-решт захистити всю континентальну Європу, заявив Генсек НАТО Яаап де Хооп Схеффер в середу, 6 червня, в Брюсселі.

 

"Підсумком дискусій відносно третього позиційного району США (ПРО) повинне стати покриття всієї континентальної Європи і всіх союзників НАТО, де б вони не знаходилися географічно", - сказав Генсек Альянсу журналістам після зустрічі в штаб-квартирі НАТО з президентом Польщі Лехом Качиньським. 

Генсек НАТО також заявив, що американська система ПРО в Європі буде пов’язана із створюваною Альянсом системою протиракетної оборони театру військових дій.

США наразі пропонують Польщі і Чехії розмістити на території цих країн елементи американської протиракетної оборони. У Чехії планується розмістити радари, в Польщі - ракети-перехоплювачі. 

Вашингтон стверджує, що створюють систему ПРО для захисту від передбачуваного ракетного нападу з боку держав так званої "осі зла", до яких США зараховує, зокрема, Північну Корею та Іран. 

Президент США Джордж Буш закликає главу російської держави не боятися розміщення елементів американською ПРО в Європі. 

Випробування Росією нових ракет, можливість виходу з ДЗЗСЄ - це відповідь на односторонні, жорсткі й необгрунтовані дії партнерів Росії, зокрема їх вихід з договору щодо протиракетної оборони і розміщення її елементів в Європі, заявив президент Росії Володимир Путін. 

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект