НОВИНИ

06.06.2007 | Блер має намір відверто поговорити з Путіним
За матеріалами - BBCrussian.com

Прем’єр-міністр Британії Тоні Блер має намір "відверто поговорити" з президентом Росії Володимиром Путіним про відносини Москви з Європою.

 
Блер має намір відверто поговорити з Путіним

Британський прем’єр, який через декілька тижнів покине свій пост, дав інтерв’ю Бі-Бі- Сі напередодні  самміту Великої вісімки у Німеччині.

Самміт починається в умовах напруженості у відносинах між США і Росією.

За словами Блера, зустріч лідерів країн "вісімки" стане гарною можливістю "відверто поговорити про Росію, з Росією" у кулуарах самміту.

"Я не думаю, що існує небезпека початку нової холодної війни. Але мені здається, що якщо Росія хоче правильних відносин з Європою, Америкою й так далі, то вони повинні грунтуватися на певних загальних цінностях і принципах", - заявив Блер.

За його словами, "за останні декілька років або біля того в Європі з’явилися люди, яких почав турбувати напрямок, у якому рухається Росія",

"Думаю, з боку росіян було б дуже розумним розвіяти ці побоювання", - сказав британський прем’єр.

На думку Блера, непрості відносини з Заходом не відповідають довгостроковим інтересам Росії.

Говорячи про своє ставлення до політики президента Росії Володимира Путіна, Блер заявив, що з розумінням ставився до такої проблеми, як ситуація в Чечні і екстремізм.

"Але в тому, що стосується питань демократії й того, як Росія будує відносини з навколишнім світом, я думаю, наша позиція гранично ясна. Думаю, дуже важливо, як я вже сказав, щоб ми відверто поговорили про це ", - зазначив глава британського кабінету.

У відповідь на питання про те,  чи торкнеться він у розмові з Путіним теми екстрадиції Андрія Лугового з Росії в Британію, Блер заявив, що "нам доведеться поговорити про це ".

"Ми знаємо, які аргументи тут є в росіян. Але ми не можемо дозволити, щоб когось вбили на території Британії таким чином, і щоб за цим нічого не пішло", - сказав Блер.

У нещодавньому інтерв’ю західним ЗМІ Путін заявив з приводу запиту про екстрадицію Лугового, що "не просто потрібно вимагати видачі Лугового, а надіслати досить матеріалів, щоб ми могли справу направити в суд. Ми зробимо це в самій Росії, і буде засуджена будь-яка людина, яку визнають винною у загибелі Литвиненка".

Торкнувшись хворобливого для Росії питання розгортання елементів американської ПРО в Східній Європі, Блер зауважив, що "американці сказали росіянам, що поділяться технологією і що будуть поводитися  в цьому питанні абсолютно прозоро".

За його словами, підставою для створення системи ПРО завжди була загроза з боку країн- ізгоїв, а не Росії.

"Однак зненацька Росія розгорнула все по-своєму - у досить конфронтаційному руслі", - заявив Блер.

Путін вважає, що США і європейські країни не дотримуються домовленостей про обмеження озброєнь, і попередив, що Росія буде й надалі "удосконалювати свої можливості" для того, щоб зберегти "баланс у світі".

У той же час представники США не раз заявляли, що створення нових елементів ПРО спрямоване не проти Росії, а для захисту від агресивних режимів Ірану і Північної Кореї, які створюють зброю масового знищення.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект