НОВИНИ

26.06.2007 | Ющенко пропонує створити Чорноморську зону. Путін - обмінюватися активами
За матеріалами - Української правди, "Інтерфакс-Україна"

Президент Віктор Ющенко заявляє про необхідність створення Чорноморської зони вільної торгівлі, заснованої на правилах і нормах СОТ.

Про це він сказав, виступаючи на засіданні ювілейного Саміту Організації Чорноморського економічного співробітництва у Стамбулі, повідомляє прес-служба президента.

Ющенко також зазначив, що чорноморський регіон належить до світових лідерів за транзитним потенціалом, тому "Київ пропонує зосередити основну увагу на втіленні масштабних проектів і програм, пов’язаних з розвитком шляхів сполучення і створенням міжнародних транспортних коридорів".

"Країни Чорноморського регіону мають значні запаси нафти і можливості для їхньої доставки. Це вказує на потребу вироблення основоположних принципів спільної енергетичної політики. Саме так ми досягнемо більшої спільної вигоди і зменшимо загрозу використання енергетичних питань як інструментів зовнішнього впливу", - сказав він.

Ющенко також наголосив на необхідності подальшого зміцнення безпеки у регіоні.

"Необхідно під постійним контролем тримати “гарячі безпекові питання” - попередження тероризму, боротьби з нелегальною міграцією, торгівлею людьми, незаконним обігом наркотиків і зброї", - сказав він.

Окремо Ющенко відзначив необхідність "консолідованої реакції ОЧЕС на проблеми екологічної безпеки".

Водночас, як сказано в декларації, ухваленій за підсумками самміту, члени ОЧЕС вважають, що приєднання всіх держав цієї організації до СОТ зробить позитивний внесок у розвиток економічного співробітництва, в усунення торговельних бар'єрів.

У ній зазначається також, що Чорноморський регіон має зростаючий потенціал у сфері енергоресурсів, включаючи електроенергію, і підкреслюється "його значення як найважливішого транзитного коридору для нафти і газу, які постачаються переважно в Європу".

У декларації також відзначається прагнення співпрацювати з ЄС та іншими міжнародними партнерами "з метою забезпечення справедливого доступу всіх зацікавлених країн до енергоресурсів і ринків збуту на основі взаємодоступності, для підвищення глобальної енергобезпеки, ефективності, конкурентноздатності й екологічній стійкості".

 

У свою чергу президент Росії Володимир Путін закликав країни - члени ОЧЕС переходити на довгострокові контракти й обмінюватися активами у сфері енергетики.

"На порядку денному і диверсифікованість маршрутів енергопоставок, упровадження нових схем страхування і поділ фінансових ризиків партнерів шляхом обміну активами", - сказав Путін на засіданні самміту ОЧЕС.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект