НОВИНИ

18.06.2007 | Яценюк звалив НАТО на плечі політиків
За матеріалами - Інтерфакс-Україна, Української правди

Міністр закордонних справ Арсеній Яценюк вважає, що питання членства України в будь-яких військово-політичних союзах, у тому числі і НАТО, є питанням рішень для українських політиків.

"Питання членства в будь-яких військово-політичних союзах, що сьогодні рухаються не стільки у військову, а більше в політичну і навіть соціальну складову, на моє переконання, є питанням політиків, який вибрав народ для того, щоб вони приймали такі рішення", - відзначив глава МЗС в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Яценюк переконаний, що українському суспільству необхідно надавати великий обсяг інформації про альянс і відмовитися від пропаганди в питаннях, що стосуються НАТО.

"Ніхто не в праві взяти на себе відповідальність сказати, що членство в НАТО - це єдиний вихід для України. Повинно бути внутрішнє переконання кожного і достовірна інформація про альянс, що показувала б, що НАТО - це і зона безпеки, і нові робочі місця. Це єдині стандарти, починаючи від соціальних і закінчуючи судовими і адміністративними, це сигнал для іноземних інвесторів", - підкреслив глава МЗС.

Яценюк відзначив, що в Україні існує помилкова думка, що підписання Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) є шляхом до членства в альянсі.

"Підписання ПДЧ - це просто підписання ПДЧ. Є країни, що після його підписання по 8 років його виконували, а є країни, що без ПДЧ вступали до НАТО. Кожна країна має свій власний інструмент. Навіть у самому документі записано, що його підписання не зобов’язує альянс прийняти цю країну", - сказав він.

Говорячи про відносини з Росією, Яценюк підкреслив: "Моя задача як міністра закордонних справ України - максимально прибрати фактор україно-російських відносин зі зловживання політиками". "Зокрема, проблеми створює питання НАТО", - додав він.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект