ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

13.06.2007 | Віктор Ющенко: У зв'язку з можливим перенаціленням російських ракет на об’єкти у Європі Україна повинна прискорити вступ у НАТО
За матеріалами - УНІАН, Українська служба Радіо Свобода, Оглядач, Українська служба ВВС

Президент України Віктор Ющенко дав інтерв’ю канадській газеті «The Globe and Mail».
Як повідомляється в прес-службі голови держави, головні теми розмови – завершення політичної кризи в Україні та проведення дострокових парламентських виборів, економічна ситуація в країні, зовнішня політика нашої держави в контексті українсько-російських відносин та євроатлантичних прагнень тощо.

В інтерв'ю пан Ющенко також поскаржився на втручання Росії у внутрішні справи України, її неспокійну політику. Попри запеклий опір Кремля, цей прозахідний політик говорить, що, як і раніше, планує привести свою країну до членства в НАТО і Європейському Союзі.

«Думаю, російський президент не жартує», – так Ющенко прокоментував нещодавні попередження Путіна про те, що Росія може навести свої ракети «на нові цілі в Європі», якщо Сполучені Штати наполягатимуть на конфліктному плані розміщення системи ПРО в Польщі та Чехії.

Попри те, що Путін пізніше спробував розрядити обстановку, запропонувавши колишню радянську республіку Азербайджан як можливе місце спільної дислокації американських і російських протиракетних установок, Ющенко сказав, що нинішня войовничість найбільшого сусіда України продемонструвала, що його країні потрібно швидше вкритися під «захисною парасолькою» НАТО.

«Останні події, думаю, показали, що в нас дуже крихкий баланс безпеки. Ця ситуація викликає тривогу й може бути дуже болючою», – сказав він.

Росія, розгнівана вступом до НАТО колишніх радянських республік у 2004 році – Латвії, Литви й Естонії, однозначно заявила, що вороже сприйме подібний крок з української сторони. Попри часті запевняння, що НАТО не розглядає Росію як ворога, Кремль, як і раніше, з підозрою ставиться до невблаганного просування військового союзу на схід.

Імовірність членства України, яка протягом століть була частиною Російської імперії, а пізніше Радянського Союзу, у НАТО вищі чини з путінської адміністрації розцінюють як найвищу небезпеку. Кремль вважає Україну невід'ємною частиною своєї «сфери впливу». Вступ країни до НАТО поставить під загрозу перебування російського флоту в українському Севастополі.
Україна прискорила процес зближення з НАТО з часів Помаранчевої революції – повстання, одним із мотивів якого було бажання вивільнитися з-під вікового впливу Росії. Білий дім дав зрозуміти, що підтримує ідею майбутнього членства України в НАТО, але темп довелося уповільнити після того, як суперник Ющенка, підтримуваний Кремлем Віктор Янукович встановив контроль над парламентом і став прем'єром торік.

Оскільки соціологічні опитування віддають лідерство партії Януковича, а багато українців розчаровані тим, що їхні революційні сподівання не справдилися, Ющенко під час інтерв'ю завзято відстоював свої досягнення на президентському пості. Він сказав, що економіка стрімко розвивається, а обсяг прямих іноземних інвестицій збільшився вдвічі, і додав, що у країні рекордно низьке безробіття.

Ющенко, однак, визнав, що прозахідний союз із його непостійною соратницею Юлією Тимошенко розбазарив політичний капітал через внутрішні розбіжності й боротьбу за повноваження, які призвели до того, що президент звільнив її з посади прем'єр-міністра. І хоча вони зараз знову є союзниками, їх драматичний конфлікт відвернув багатьох прихильників і розчистив шлях для приголомшливого політичного відродження Януковича.

Ющенко й у політичній кризі в Україні вбачає руку Росії. «Є деякі політичні сили в Росії, які бажають зберегти в Україні старий політичний порядок. Але я хочу підкреслити, що ми – незалежна держава, суверенна країна. І саме ми визначаємо свою внутрішню й зовнішню політику».

На думку Президента, така войовничість з боку найбільшого сусіда України продемонструвала, що Україні потрібно скоріше прикритися під «захисною парасолькою» НАТО.

У січні 2007 року США офіційно зробили пропозицію Польщі й Чехії про розміщення на їхній території елементів своєї протиракетної оборони.

Росія виступає проти вступу України до НАТО.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект