НОВИНИ

11.06.2007 | Удар для фрау Меркель: найвпливовішого німця в Брюсселі звинувачують в аморальному зв’язку
За матеріалами - Кореспондент.net, The Times, Inopressa.ru

Заступника глави Єврокомісії Гюнтера Ферхойгена звинувачують у непристойному зв’язку зі своєю колегою Петрою Ерлер. Соратники канцлера Німеччини Ангели Меркель вимагають відставки найвисокопоставленішого німця в Брюсселю.

Підозрілі нічні зустрічі, ігри на нудиському пляжі, публічні прогулянки за руку сомпроментували Гюнтера Ферхойгена в очах громадськості.

Ферхойген, віце-голова Європейської комісії, запевняє у своїй повній правдивості, однак від нього знову стали вимагати розповісти про свої стосунки з главою своєї адміністрації або піти з посади.

На фотографіях, таємно знятих через кущі троянд, видно сутулу фігура комісара, що заходить до будинку 48-річної Петри Ерлер, що очолює його адміністрацію. На іншій фотографії він зранку наступного дня виходить разом з пані Ерлер з її квартири в Брюсселі. Ферхойген подав до суду на глянцевий журнал Bunte, що опублікував на цьому тижні зазначені фото.

Єврокомісара звинувачують у тому, що він сприяв просуванню пані Ерлер по службі, перебуваючи з нею в інтимних відносинах. Ерлер - досвідчений чиновник, один з небагатьох східних німців, що займають високі посади в Єврокомісії. От уже впродовж дев’яти місяців Ферхойген активно заперечує скандальні підозри. "На момент просування по службі між нами не було жодних стосунків крім дружніх, - заявив Ферхойген у жовтні. - Так залишається і тепер".

З дивною старанністю німецька преса кинулася по сліду, зазначає The Times. Тепер скандал уже називають аналогом справи Пола Вулфовіца - глави Світового банку, якому довелося піти у відставку через те, що він сприяв просуванню по службі своєї фаворитки.

Але головне, що це стане ударом для канцлера Німеччини Ангели Меркель, адже незабаром найскладніша стадія головування в ЄС - підготовка до фінального саміту, на якому будуть визначатися умови майбутньої конституції. Гюнтер Ферхойген не просто заступник глави Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, він одночасно комісар з питань підприємництва і торгівлі. Таким чином, це головний німецький чиновник у Брюсселі.

Однак саме політичні соратники Меркель вимагають відставки Ферхойгена. "Пан Ферхойген не зміг зняти із себе підозри у фаворитизмі, - говорить Маркус Фербер, голова Християнського соціального союзу в Європарламенті. - Скоріше навпаки: з’явилися нові докази. Пан Вулфовіц пішов з посади президента Світового банку з аналогічної причини. Так само варто вчинити і Ферхойгену".

Ферхойген міг би легко відповісти на ці звинувачення, пише видання, - колеги могли допізна працювати. Але заголовок статті в журналі Bunte Влада і любов виразно натякає на інші речі. Уже минулого літа з’явилися фотографії, на яких пара зображена на відпочинку в Литві: Ферхойген і Ерлер тримаються за руки. Ферхойген заявив, що для колег цілком нормально триматися за руки. За словами другої дружини єврокомісара Габріели, вона заздалегідь знала про дану поїздку. Пані Ерлер також заміжня.

Потім з’явилися фотографії, де колеги загорають голими на нудистському пляжі в Ніде на узбережжі Балтійського моря. На 62-річному комісарі не було нічого крім червоної бейсболки. Пані Ерлер також була оголена. За словами соратників Ферхойгена, у цьому немає нічого непристойного. Пані Ерлер виросла в Східній Німеччині, де досить ліберально ставляться до нудизму, тобто це звичайна прогулянка двох колег.

Ферхойген проконсультувався зі своїми адвокатами: йому повідомили, що передрук даних фотографій у Німеччині заборонений, оскільки це буде вважатися втручанням у приватне життя. Гюнтер Кірхбаум, глава Європейського комітету парламенту Німеччини, допускає, що Ферхойген міг порушити Етичний кодекс комісії. "У приватному житті, як і в суспільному, членам Єврокомісії варто поводитися так, щоб виправдати довіру, пов’язану з цим призначенням, - вважає він. - Думаю, Гюнтер Ферхойген розвіє усі сумніви стосовно цього".

Герберт Ройль, член Християнсько-демократичної партії в Європарламенті та запеклий ворог Ферхойгена, заявив: "Ферхойген завдає шкоди своїй адміністрації і європейському проектові. Він повинний чітко спростувати висунуті проти нього обвинувачення або ж відповідати за наслідки".

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект