НОВИНИ

14.06.2007 | Буш звинуватив Сирію у вбивстві ліванського парламентарія
За матеріалами - Газета.Ru, Lenta.ru, Кореспондент.net

Президент США Джордж Буш побічно обвинуватив Сирію в причетності до вбивства антисирійського політика, депутата національного парламенту Лівану Валіда Идо і ще дев’яти людей.

Як сказав Буш, "з жовтня 2004 року в Лівані простежується чітка картина замовлених убивств і замахів - їх цілями стають ті, хто працюють в ім’я суверенного й демократичного Лівану".

"Жертвами завжди ставали ті, хто намагавлися припинити втручання сирійського президента (Башара) Асада у внутрішні справи Лівану", - заявив Буш. Крім цього, Буш традиційно закликав Іран і Сирію припинити розпалення ворожнечі в Лівані.

Вбивство депутата Валіда Ідо було організовано владою Сирії і є частиною "фізичного усунення" антисирійської парламентської більшості Лівану. Про це заявив міністр зв’язку Лівану Марван Хамадеш.

"Сирійці не хочуть зміни політичної ситуації в Лівані, вони хочуть покласти кінець "кедровій революції" і блокувати вибори нового президента", - вважає Хамадеш.

У свою чергу лідер парламентської коаліції Сад Харіні закликав  арабські країни у зв’язку з вбивством Ідо оголосити бойкот Сирії.

Разом з 65- річним сунітом Ідо, жертвами вибуху стали його старший син, двоє охоронців і ще шість людей. Політик, який очолював комітет парламенту з оборони, входив у Рух майбутнього під керівництвом сина вбитого в 2005 році колишнього прем’єр-міністра Лівану Рафіка Харірі Саада.

Рада Безпеки ООН у середу ввечері (у ніч на четвер по Москві) одноголосно засудила  "будь-які спроби дестабілізації в Лівані за допомогою політичних вбивств і інших терористичних  актів" у спеціальній заяві, внесеній з ініціативи Франції і підтриманій генеральним секретарем ООН Паном Гі Муном.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект