Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Очікується, що 1 травня загін кораблів НАТО, що відвідав з візитом Карачі, повернеться в район Африканського рогу замість того, щоб продовжувати шлях у Сінгапур.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Ортодоксальні республіканці не можуть і не хочуть миритися з президентом Бараком Обамою. Після перших ста днів його перебування при владі більшість американців, однак, задоволені політикою свого нового президента.


Джерело - УНІАН

Один з дипломатів, висланих НАТО, - син постійного представника Росії при Євросоюзі Володимира Чижова. Ім`я другого співробітника газета "Файненшл Таймс" не уточнює.


Джерело - Українська служба ВВС

У рік 60-ліття заснування Федеративної Республіки Німеччини країні загрожує найглибша в її історії рецесія.


Джерело - УКРІНФОРМ "Україна-Євроінтеграція"

Третя та остаточна частина так званого перехідного періоду для адаптації трудового ринку Бельгії і Данії до реалій розширеного Євросоюзу завершується 1 травня 2009 року.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Співпраця між РНБОУ та BBN здійснюється у двох ключових напрямах: у рамках міжнародних військових операцій під егідою НАТО та у контексті допомоги Україні у виконанні щорічного плану співпраці України та НАТО.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Приємно відзначити, що ЄС відчуває необхідність окремої формули відносин з країнами Східної Європи, які не є членами Європейського Союзу", - підкреслив Президент.


За матеріалами - Української служби ВВС

В цьому запевнив угорського колегу Ласло Шоєма український президент Віктор Ющенко, який здійснив офіційний візит до Угорщини.


Джерело - Українська служба ВВС

Раніше, по завершенні переговорів у Москві, Тимошенко повідомила про придбання Україною 800 млн. кубометрів газу за рахунок майбутніх послуг транзиту.


Джерело - Українська правда

У випадку розростання економічної кризи можливий серйозний ріст впливу силовиків і відставка президента Росії Дмитра Медведєва.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Що від Східного партнерства матиме Україна? Відповідь на ці запитання намагалися знайти на конференції «Додаткові можливості Східного партнерства для європейської інтеграції України та східних партнерів».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

79-літній сенатор Арлен Спектер, якого вважають одним із найповажніших лідерів Конгресу США, заявив, що погляди республіканців для нього «занадто консервативні», щоб розраховувати на переобрання наступного року.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вже незабаром Австрії, Люксембургу та Бельгії, на думку єврокомісара з питань оподаткування Ласло Ковача, доведеться розпрощатися з привілейованим способом оподаткування.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німецький федеральний уряд та німецький державний банк розвитку KfW надають 30 мільйонів євро для підтримки українських банків.


За матеріалами - УНІАН

Литва в 2009 р. виділить на проекти в Грузії близько 126 тис. євро.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

За словами Л.Шойома, Угорщина вважає, що двері ЄС мають бути відчинені перед Україною, і таку ж політику країна вестиме щодо приєднання України до НАТО.


За матеріалами - Української правди

Віце-прем'єр Косово Хайредін Кучі сподівається, що Україна визнає незалежність цієї самопроголошеної країни.


Джерело - Українська правда, Радіо "Свобода"

Виступаючи в Брюсселі після переговорів з представниками Євросоюзу, Лавров висловив надію, що програма ЄС "Східне партнерство" не є спробою створити нову сферу впливу і не спрямована проти Росії.


За матеріалами - Української служби ВВС

"Членство тієї чи іншої країни в НАТО є питанням геополітичного впливу, а також перерозподілу сфер таких впливів".


Джерело - Українська служба ВВС

Прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун обговорює в Польщі проблеми пов'язані з Афганістаном, економічною кризою та кліматичними змінами.


За матеріалами - Європейського простору

В рамках даного проекту українською експертною групою були розроблені висновки і пропозиції, спрямовані на врахування їх органами влади України в процесі підготовки до Саміту Східного партнерства, який відбудеться 7 травня 2009 року в Празі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Як мовиться в листі, якого подали міністрам Франк-Вальтер Штайнмаєр і його польський колега Радек Сікорський, «настав час з’ясувати, як ми можемо найкраще допомогти цій країні в подоланні нинішніх труднощів».


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Рекомендації новій адміністрації США стосовно України", підготовлених провідними американськими спеціалістами містить, головним чином, чотири основні напрями.


Джерело - УКРІНФОРМ

Членство в ЄС є однією з головних цілей, які проголошує прем'єр-міністр Албанії в переддень парламентських виборів 28 червня цього року.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

«Негативний розвиток подій в Україні може мати великі наслідки як для ЄС, так і для окремих його членів», - ідеться в спільному листі Франка-Вальтера Штайнмаєра та Радослава Сікорського.


Джерело - "Німецька хвиля", Українська правда

У вівторок, 28 квітня, у Відні у форматі "3+2" відбудеться зустріч посередників і спостерігачів переговорного процесу з урегулювання Придністровського конфлікту.


За матеріалами - Української правди, офіційного сайту Президента України

Цей дводенний візит Ющенко здійснює у відповідь на державний візит президента Угорщини Ласло Шойома в Україну у липні 2008 року.


За матеріалами - Української правди, "Інтерфакс-Україна"

"У нас була дуже гарна дискусія про Україну з тим, щоб подивитися, як ми можемо допомогти цій країні.Я думаю, після сьогоднішньої дискусії ми повинні подивитися, як ми можемо допомогти", - сказав Солана.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

У своєму виступі посол Бісоньєро зосередився на майбутньому Альянсу, нових загрозах і викликах безпеці, саміті, присвяченому 60-й річниці, і Комплексному підході.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

“Ця операція стала класичним прикладом дієвої оперативної сумісності”, – сказав командир бойової частини „Вінніпегу” лейтенант Ел Комптон.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Але з усіх підопічних країн найгіршою нині є ситуація в Україні, наголошує Томас Міров.


За матеріалами - Korespondent.net, BBCrussian.com

Рафаель Корреа є прихильником економічних і соціальних реформ за прикладом Куби і Венесуели.Зовнішня політика Еквадору під керівництвом Корреа спрямована на створення єдиного латиноамериканського союзу для побудови "соціалізму 21-го століття"


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У перші 100 днів Барак Обама провів у Конгресі програму стимулювання обсягом 787 мільярдів доларів, впровадив збільшення відповідальності фінансових інститутів, ухвалив збільшення військ в Афганістані, встановив дату виведення військ з Іраку.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Ми хотіли б, щоб із цими країнами якнайшвидше сформувалося змістовне співробітництво. Угорщина є свого роду "міцною опорою" цього процесу, однією з його рушійних сил", - підкреслив Державний Секретар МЗС Угорщини Габор Сентівані.


За матерілами - УНІАН "Новини ЄС"

У документі зазначається, що повне членство в ЄС країнам Балкан, що відповідають Копенгагенським критеріям не повинно затримуватися.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Європарламент схвалив збільшення можливостей Єврокомісії на кредити країнам-членам поза зоною євро вдвічі – до 50 млрд. євро.


Джерело - РІА «Новости», УНІАН

Р.Зеллік заявив, що ніхто не знає, коли закінчиться світова економічна криза. За його словами, для подолання кризи уряду країн світу мають вживати активніші дії.


За матеріалами - Української правди. УНІАН

Стайнберг повідомив, що ціль його приїзду – підтвердити, яку цінність керівництво Америки надає відносинам США з Україною.


Джерело - Українська правда

Президент Віктор Ющенко привітав президента Ізраїлю Шимона Переса з Днем незалежності Держави Ізраїль.


Джерело - Українська служба ВВС

Опозиційні партії, які пройшли до парламенту, бойкотували церемонію вручення мандатів, протестуючи проти оцінки Конституційного суду, який назвав вибори демократичними.


За матеріалами - Європейського простору

Окрім керівників відомств оборони чотирьох країн, що належать до Вишеградської Групи, у сопотській зустрічі візьме участь і делегація Збройних сил України.


За матеріалами - УНІАН "Україна-ЄС"

Голова представництва Європейської комісії в Україні висловлює сподівання, що вже наприкінці червня 2009 року Україна і Європейській Союз запровадять “новий практичний інструмент” відносин замість Плану дій Україна – ЄС.


За матеріалами - УНІАН

Передбачається, що дані, зібрані вздовж східного кордону Альянсу радарними станціями в Норвегії, Польщі та Туреччині, передаватимуться до РФ через командний центр НАТО, дислокований у Польщі.


Джерело - УНІАН, Reuters

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Канн вважає, що світу ще доведеться пережити "довгі місяці" до завершення економічної кризи.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Владі потрібно пояснити всьому без виключення суспільству: навіщо це потрібно та у чому будуть переваги кожного громадянина після такого кроку держави,"- Ян Хейн.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Дипломат підкреслив, що і надалі важливою функцією посольства Словаччини у Києві залишається бути контактною установою у зв'язках із Північноатлантичним Альянсом.


Джерело - УКРІНФОРМ

Варто очікувати скорочення щонайменше на 6 відсотків, що стане найбільшим обвалом німецької економіки за всю історію існування Федеративної Республіки.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Україна і ЄС досягли дуже доброго прогресу в переговорах з Угоди про асоціацію і можуть завершити цю роботу вже до кінця поточного року, якщо не виникатимуть політичні перешкоди.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка у четвер під час щорічного звернення до парламенту та народу Білорусі обгрунтував вибір свого нового геополітичного орієнтиру – Євросоюзу.


За матеріалами - Української служби ВВС

У Римі відкривається новий раунд переговорів про скорочення ядерної зброї в світі.


Джерело - Українська служба ВВС

Американський Державний Cекретар Хіларі Клінтон заявила, що становище у Пакистані є, як вона висловилась, смертельною загрозою безпеці Сполучених Штатів і цілого світу.


Джерело - Українська служба ВВС

На запитання: «Яка партія, на Вашу думку, найкраще впорається з економічними проблемами?» виборці найчастіше відповідали: «Жодна».


Джерело - Сайт НЦЄАІУ

У Львові розпочала роботу головна конференція з планування спільних українсько-американських командно- штабних навчань із залученням військ та запрошенням інших країн "Репід Трайдент 2009".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Їхнє рукостискання тривало лічені секунди, але струс, який воно спричинило в американській столиці, навряд чи скоро забудуть.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Усі 16 країн, де є в обігу єдина європейська валюта євро, згідно з «Євростатом», за останній рік мали майже 2-відсоткове зростання бюджетного дефіциту.


За матеріалами - УНІАН

"Цей режим закінчується, і США повинні бути готові до того, що режим Кастро кінчиться", - сказала Клінтон під час виступу на засіданні комітету із зовнішньої політики Палати представників Конгресу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Джеймс Апатурай зауважив, що за станом на 14.00 22 квітня НАТО не отримувало офіційних повідомлень про скасування участі у навчаннях на території Грузії від жодної з країн-учасниць.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Російська сторона користується повним правом обирати найбільш прийнятну для себе форму поновлення офіційних відносин з Альянсом.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, Прес-служби Мінекономіки.

Б.Данилишин зауважив, що Україна вступає у переговори з державами ЄАВТ після набуття членства у СОТ.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

На думку В.Ющенка, Україні загрожує колосальна фінансова відповідальність за недобір російського газу до обсягів, законтрактованих згідно з цими угодами.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Фрегат "Гетьман Сагайдачний" з вертольотом Ка-27пр, корвет "Тернопіль" і великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський" проведуть навчання.


За матеріалами - "Інтерфакс-Україна", Ураїнська правда

Молдавська опозиція опротестувала в Апеляційній палаті рішення Центральної виборчої комісії про затвердження результатів виборів у парламент.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Супутник планується використовувати для надання послуг комунікації цивільним користувачам, міністерству оборони Італії та НАТО, йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті Морський старт.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

20-21 квітня ц.р. штаб-квартиру НАТО (Брюссель, Бельгія) та штаб Верховного головнокомандувача об’єднаних сил НАТО в Європі (м.Монс, Бельгія) з ознайомчим візитом відвідала група з України у складі представників регіональних ЗМІ.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Після вступу до Альянсу, три чверті громадян Естонії вважають членство в НАТО вкрай важливим і потрібним для країни.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Празі відбулися чергові переговори між Євросоюзом та Туреччиною щодо її можливого членства у співдружності.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Водночас іще 22 держави Європейського Союзу вирішили залишилися на конференції ООН проти расизму у Женеві.


Джерело - УКРІНФОРМ "Україна-євроінтеграція"

Особливу увагу учасники зібрання приділили потребі в концептуальних змінах у системі транскордонного співробітництва з огляду на запровадження нових інструментів "Східного партнерства".


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Поки що немає ніяких вказівок на те, що переговори між ізраїльською і палестинською делегаціями пройдуть без посередників.


Джерело - Українська служба ВВС

Джейла Пазарбазіолу: Країна переживає глибоку кризу. Її сильно вразило різке падіння світових цін і попиту на сталь.


Джерело - УКРІНФОРМ "Україна-НАТО"

Адмірал Джампаоло Ді Паоло відзначив, що Україна "мабуть, єдина країна у світі, яка має такі унікальні можливості щодо стратегічних авіаційних військово-транспортних перевезень".


Джерело - УКРІНФОРМ

Навчання, які пройдуть до 26 квітня, проводяться з метою внесення вкладу у заходи, які плануються в рамках Плану діяльності індивідуального партнерства Азербайджану з НАТО.


Джерело - Korespondent.net

Казахстан, Естонія і Латвія прийняли рішення відмовитися від навчань НАТО Cooperative Longbow 09/Cooperative Lancer 09, які відбуватимуться із 6 травня по 1 червня на території Грузії.


За матеріалами - EUobserver

До понеділка, 20 квітня, всі 6 країн – східних партнерів ЄС отримали запрошення на наугураційний самміт “Східного партнерства”, якій має відбутися 7 травня у Празі.


За матеріалами - УНІАН

Комітет з питань закордонних справ Європейського парламенту проведе надзвичайне засідання за участю представників влади та опозиції Молдови.


Джерело - УНІАН

Іранський лідер знову назвав Ізраїль "расистською державою".


За матеріалами - Української правди, "Інтерфакс-Україна"

"Нас дуже турбує перспектива одностороннього розгортання протиракетних систем", - зазначив Медведєв.


Джерело - Українська правда, РИА Новости

"Думаю, що вони (Фінляндія) у червні приймуть рішення. Сигналів про те, що вони цього не збираються робити, ми не отримували", - сказав кремлівський представник.


Джерело - Українська служба ВВС

За останні кілька місяців це вже третій арешт керівників сепаратистів.


За матеріалами - Української служби ВВС

Президент Обама знов запевнив агентів ЦРУ, що вони не постануть перед звинуваченнями у заборонених методах допитів.


За матеріалами - Української служби ВВС

Рівно 20 років тому було відновлено дозвіл на діяльність незалежної профспілки Солідарність у Польщі.


За матеріалами - "Інтерфакс-Україна", Української правди

Україна має унікальні можливості для участі в силах швидкого реагування НАТО.Про це заявив голова військового комітету НАТО Джампаоло Ді Паола на прес-конференції в п'ятницю.


Джерело - УНІАН

Він заявив, що можна багато говорити про іспанського прем’єра Сапатеро. “Він, мабуть, не дуже розумний”, - заявив французький Президент.


Джерело - Korespondent

За оцінкою Держдепа, "незважаючи на те, що порядок було відновлено, а демонстрації носили мирний характер, є інформація від представників громадянського суспільства та міжнародних спостерігачів про неправомірні дії стосовно тих, хто був затриманий владою


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Лідери 30 європейських національних асоціації та 17 головних компаній, які представляють всю європейську аерокосмічну промисловість, закликали ЄС продовжити інвестиції в галузь, яка є одним з локомотивів майбутнього економічного зростання.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Невитрачені бюджетні фонди Євросоюзу можуть бути спрямовані на, зокрема, реалізацію проектів з підвищення ефективності енергетики та розвитку її поновлюваних джерел.


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

„Вступ Албанії і Хорватії ... це свідчення не тільки привабливості нашого Альянсу, але й бачення і хоробрості його батьків-засновників”, – сказав Генеральний Секретар НАТО.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Проаналізувавши кон’юнктурні цикли 21 країни за останні півстоліття, МВФ дійшов невтішного висновку: за два роки (як прогнозує більшість експертів) оговтатися від кризи не вийде.


Джерело - Українська служба ВВС

Ліберман і Нетаньяху не визнають дводержавного розв'язання конфлікту з палестинцями.


Джерело - Українська служба ВВС

Місія Міжнародного валютного фонду сьогодні завершує роботу в Україні, так і не ухваливши рішення про надання Києву чергового траншу позик.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Проведення 7 травня саміту “Східного партнерства” під питанням. Про це стало відомо з дипломатичних кіл. У Грузії, Молдові та Україні кризи, Чехія чекає на нового прем’єр-міністра.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Наразі Польща - найбільший будівельний майданчик НАТО",


За матеріалами - УНІАН

“Молдова має брати участь в установчому самміті “Східного партнерства”, запланованому на 7 травня”, - заявив Я.Сарюш-Вольській.


Джерело - ВВС, УНІАН

За словами Клінтон, план, що розробляється, складається з чотирьох пунктів.


За матеріалами - УНІАН

Багатонаціональні навчання НАТО Cooperative Longbow 09/Cooperative Lancer 09 відбудуться з 6 травня по 1 червня в Грузії, повідомила в середу прес-служба Північноатлантичного Альянсу.


Джерело - Управлінні прес-служби Міністерства оборони України, УНІАН

Метою візиту іноземних військовослужбовців є відкриття 15-го курсу підготовки експертів з питань проведення оцінки 1-го рівня за стандартами НАТО.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля".

Те, що нинішня адміністрація Білого Дому не робитиме менше за її попередників для просування членства України в євроатлантичних структурах, в цьому немає підстав сумніватися, додала Богатирьова.


За матеріалами - Української служби ВВС

За попередніми припущеннями, радіоактивний матеріал було виготовлено в радянські часи у Росії. Зловмисники хотіли заробити на оборудці 10 мільйонів доларів.


За матеріалами - Української служби ВВС

Рибалки протестують проти обмежень Євросоюзу на обсяги риби, які їм довзволяється виловлювати, і вимагають збільшення квот.


Джерело - УНІАН "Україна-ЄС"

Згідно з результатами, лише 34% респондентів заявили про намір прийти до виборчих дільниць. При цьому, 53% опитаних заявили про те, що не цікавляться європейськими виборами


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Популярність правого екстремізму - тенденція не суто українська. На тлі економічної кризи, Європа теж переживає сплеск екстремістських настроїв. Зокрема, у Німеччині збирає дедалі більше прихильників НДПН.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Брюс Джексон каже: «Європа фактично закрила двері для Грузії та України. Це не добре».


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Ось уже впродовж 17 років точаться дискусії навколо правомірності використання імені Олександра Македонського у назві країни.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це вчора в Брюсселі заявив Представник України при ЄС Посол Андрій Веселовський під час виступу на конференції "ЄС і "Східне партнерство": погляд сусідів на Сході". Конференція відбулася під егідою Європарламенту.


Джерело - УКРІНФОРМ

У мітингу взяли участь близько 7-8 тис. демонстрантів. Свистом, вигуками невдоволення вони сприйняли повідомлення про обрання нового глави уряду Гордона Бойної на зміну соціаліста Ференца Дюрчаня.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Громадська думка в Європі за два тижні "газової війни" помінялася на протилежну.Коли після 8 січня почали мерзнути Балкани, однозначно провину Європа переклала на Росію", - сказав В. Язєв.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

Під час офіційного візиту секретаря Ради національної безпеки й оборони України Раїси Богатирьової до Вашингтона йдеться про гарантії безпеки.


Джерело - Українська служба ВВС

У незвично гострій заяві Північна Корея повідомила, що більше ніколи не братиме участі в переговорах і приведе свій виведений з ладу ядерний реактор до повного робочого стану.


Джерело - УКРІНФОРМ

Експерти відзначають, що хоча жоден з головних претендентів офіційно не декларував участь у майбутніх президентських перегонах, ніхто не сумнівається, що "виборчі баталії" розгорнуться між ними.


Джерело - Korespondent.net

Лідер Альянсу для Грузії Іраклій Аласанія закликав учасників акцій у Тбілісі до спокою, підкреслюючи при цьому, що форми протесту, які використовуються опозицією, носять мирний характер.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Дводенна Весняна академія в Харкові називається «Відносини Україна-НАТО: сучасна співпраця та можливе членство».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Інтернет-видання «Флот-2017» наводить дані розвідок, у тому числі американської, які свідчать про активні приготування російських військових на Кавказькому напрямку.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Згідно з результатами, 50% респондентів висловилися проти приєднання Туреччини до ЄС, і лише 35% - за.


Джерело - Українська служба ВВС

Проте, із зменшенням кількості своїх прихильників опозиціонери не певні як переконати президента та решту країни. Ідеї провадити діалог з президентом Саакшвілі та поширити акції протесту на регіони наразі відкладені.


За матеріалами - Української служби ВВС

Американським телекомунікаційним компаніям також дозволено розвивати кубинську інфраструктуру.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Фрегат "Нумансія" ВМФ Іспанії, який ніс патрульну службу у водах поблизу узбережжя Сомалі в рамках операції "Аталанта" ЄС, запобіг нападу піратів на вантажне судно під панамським прапором.


Джерело - УКРІНФОРМ

Учасники зустрічі будуть обговорювати ситуацію з відновленням роботи МВФ в Україні.


За матеріалами - Української служби ВВС

Конституційний суд Молдови призначив перерахунок результатів парламентських виборів, які відбулися минулої неділі, після майже тижня антиурядових протестів на вулицях Кишинева.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Свої аргументи глава держави виклав у листі до спікера Палати представників Ненсі Пелосі.


Джерело - УКРІНФОРМ

У рамках цієї події парламентарії проурядової партії "Громадянська платформа" (РО) планують провести по всій території країни символічну акцію "500 зустрічей на 500 днів врядування".


За матеріалами - Українська правда, "Дзеркало тижня"

"В цей зручний момент позитивну роль можуть відіграти слабкості України і сумніви Росії, посилені впливом на ситуацію світової фінансової кризи", — уточнив Шерр.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Секретар РНБОУ Раїса Богатирьова 13-15 квітня проведе у Сполучених Штатах Америки низку зустрічей, присвячених співробітництву України та США у безпековій сфері.


Джерело - Українська служба ВВС

Міністерство закордонних справ Грузії висловило занепокоєння стосовно можливої 'чергової агресії' з боку Росії.


Джерело - Українська служба ВВС

Американський уряд повідомив, що санкцію на знищення піратів давав особисто президент Барак Обама, але миттєве рішення діяти ухвалював командувач американського флоту в Індійському океані.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

У звіті пропонується огляд кожного з трьох основних напрямів, за якими діють МССБ НАТО як безпосередньо, так і в допоміжній ролі: безпека, врядування і розвиток.


Джерело - Korespondent.net

Усього за два місяці французькі політики отримали близько 15 листів з погрозами, у деяких з яких була куля.


Джерело - Європейський простір

Саміт інаугурації «Східного партнерства» за участю керівників держав-членів ЄС і країн-партнерів відбудеться 7 травня.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Євген Жеребецький радить українській стороні негайно скликати на своїй території представників Молдови, Румунії, Росії та Євросоюзу з тим, щоб врегулювати конфлікт.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

В рамках програми Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства ENPI 2007-2013 років планується залучити для підтримки учасників Єврорегіону «Нижній Дунай» кошти Євросоюзу в обсязі 126,7 млн. євро.


Джерело - УКРІНФОРМ

Новий основний закон, який надає більше прав корінному індіанському населенню, набрав чинності 7 лютого цього року.


Джерело - УКРІНФОРМ

Напередодні Державний департамент США висловив готовність брати участь у роботі групи міжнародних посередників у форматі "5+1" (п'ять постійних членів РБ ООН та Німеччина.


Джерело - Українська служба ВВС

Ніку Попеску: «Сталося ось що: передвиборча кампанія була несправедливою, інші партії були дискриміновані, засоби масової інформації упереджені..."


За матеріалами - Української служби ВВС

Представники влади відкинули ультиматум і натомість пропонують опозиції діалог і політичні зміни включно з реформою виборчого законодавства.


Джерело - Українська служба ВВС

Американський ескадрений міноносець USS Bainbridge, озброєний ракетами, торпедами і вертольотами, прибув до берегів Сомалі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Тиск на чинну владу в Тбілісі посилився після серпневої російсько-грузинської війни. Опозиція обіцяє вивести на вулиці тисячі людей, але запевнює, що протест буде мирним.


За матеріалами - Korespondent.net

Рада НАТО виступила у середу з заявою у зв'язку з невдалим запуском ракети-носія КНДР, у якій дії Пхеньяну названі "безвідповідальними та провокаційними".


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

До 2010 року загальний обсяг допомоги країнам, що розвиваються, має сягнути 0,56% загального національного доходу ЄС. На сьогодні цей показник становить лише 0,40%.


Джерело - УНІАН

“Я дуже стурбований ситуацією в Молдові. Я закликаю до мирного розв’язання поточної кризи та закликаю всі сторони утриматися від жорстокості та провокацій”, - наголосив Генсек НАТО.


Джерело - УКРІНФОРМ

У документі, зокрема, говориться: румунська сторона вважає неприпустимим, що "влада в Кишиневі переносить відповідальність за внутрішні проблеми в Республіці Молдова на Румунію та румунських громадян".


Джерело - УКРІНФОРМ

Гігантська грошова сума не означає інфляційних вливань у європейську фінансову систему.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Тбілісі опозиція проводить у четвер акції протесту з вимогою відставки президента. Німецькі оглядачі критично оцінюють правління Михайла Саакашвілі й вважають можливою зміну влади.


За матеріалами - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

Економічна рада Хорватії ухвалила скасування віз для громадян України на період літнього туристичного сезону, тобто з 1 травня до 30 жовтня 2009 року.


Джерело - Українська служба ВВС

Як реагує зовнішній світ на події у Молдові? Перші, досить скупі відомості на цю тему, дають підстави говори, що зовнішній світ поки що обмежується лише висловленням стурбованості.


Джерело - Українська служба ВВС

Вважається, що це вперше корабель з американським екіпажем затримали сомалійські пірати.


Джерело - УКРІНФОРМ

З таким оптимістичним прогнозом виступила на конференції у вашингтонському центрі Карнегі заступник Держсекретаря США Роуз Гетемюллер.


За матеріалами - Korespondent.net

"Це означає, що незважаючи на війну і пропаганду, яка спрямована проти нас, для Грузії знову відкрита дорога до Північноатлантичного Альянсу", - вважає грузинський президент.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС", Радіо “Свобода”

Ці кошти можуть виділятися з різних джерел, і сьогодні про це нам сказали, як безпосередньо з бюджету Європейської Комісії, або з так званого добровільного фонду.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Дві третини американців схвалюють виконання Обамою президентських обов’язків і його курс.


Джерело - УКРІНФОРМ

У розмові з афганським лідером Л.Качиньський підтвердив інформацію про збільшення польського військового контингенту РП в країні.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Прем'єр-міністр Республіки Хорватія Іво Санадер повідомив, що йдеться про період з 1 травня до 30 жовтня цього року.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Відбулася урочиста церемонія підняття над будинком Міністерства оборони РХ прапору НАТО у зв'язку з вступом Республіки Хорватія до Північно-Атлантичного Альянсу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

На цьому наголосив президент США Барак Обама, виступаючи на американській військовій базі в передмісті Багдада.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Коста-Ріка, Уругвай, Малайзія та Філіппіни погодилися на міжнародну інформаційну співпрацю з питань податкових злочинів.


Джерело - Українська правда, "Новини-Молдова"

"Молдавська влада вкрай стурбована масовими акціями протесту в центрі Кишинева і закликає західні структури втрутитися у врегулювання цієї ситуації", - сказав Воронін.


Джерело - Українська служба ВВС

Якщо раніше його аналітики говорили про чотиривідсоткове падіння ВВП, то нині збільшили його глибину до 9%.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Бернд Поссельт (ХСС):«Американський президент хоче винагородити турків європейською цукеркою.Якщо вже Обамі так хочеться чимось потішити Анкару, хай тоді запропонує їй стати 51-им штатом США»


Джерело - УНІАН

Зі свого боку країни єврозони активно виступають проти пропозицій МВФ, побоюючись, що тяжке становище східноєвропейських країн посилить фінансові труднощі в самій єврозоні.


Джерело - Українська правда

Відомий фінансист Джордж Сорос заявив, що економіка України знаходиться у дуже скрутному становищі, і не можна виключати можливість того, що незабаром станеться її дефолт.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Сьогодні ми взяли до уваги "Доповідь про прогрес, досягнутий у сфері енергетичної безпеки...підтвердили нашу спільну підтримку зусиль, метою яких є посилення безпеки енергетичної інфраструктури", - йдеться у підсумковій декларації саміту Альянсу.


Джерело - УКРІНФОРМ "Україна-Євроінтеграця"

"Я маю надію, що Україна відіграватиме ключову роль у цьому партнерстві й надалі", - наголосив він.


Джерело - УКРІНФОРМ

Таке переконання висловив член Комісії зі стратегічних питань американського Конгресу Мортон Халперін.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Віктор Ющенко повідомив представників НАТО, що зараз зусилля України спрямовані на підготовку та наступну реалізацію першої РНП, і висловив сподівання, що роботу над документом буде завершено у квітні.


Джерело - УКРІНФОРМ

Очевидно, що ініціатива Барака Обами матиме величезний резонанс у світі.


За матеріалами - Української служби ВВС

На шляху до Анкари пан Обама висловив підтримку її намаганням приєднатись до Європейського Союзу. Він наголосив, що те членство надішле важливий сигнал усій мусульманській спільноті.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Учасники саміту Альянсу окремо наголосили на тому, що НАТО поділяє спільні цінності та стратегічні інтереси з Євросоюзом.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Двері НАТО залишаються відкритими для країн, які відповідають стандартам Альянсу та роблять свій внесок у євроатлантичну безпеку.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Всі учасники саміту Альянсу погодилися: нова стратегічна концепція організації має відображати ключові питання, які вирішуються сьогодні.


Джерело - УКРІНФОРМ

Іван Гашпарович отримав значну перевагу над кандидаткою Іветтою Радічевою, яку підтримало 44,47 відсотка виборців.


Джерело - УНІАН, Українська правда

Про це йдеться у декларації НАТО, схваленій за підсумками саміту.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Лідери НАТО підтвердили визначені на саміті в Бухаресті принципи щодо України та Грузії.


За матеріалами - Української служби ВВС

Лідери 28-ми країн НАТО на своєму ювілейному саміті на франко-німецькому кордоні з нагоди 60-річчя Альянсу узгодили нову стратегію боротьби з Талебаном та Аль-Кайдою в Афганістані.


За матеріалами - Української служби ВВС

"Ми хочемо вже сьогодні розпочати роботу над пріоритетами цієї країни, які включають суперечку щодо назви "Македонія", адже це є однією з умов на шляху до нашого членства в ЄС та НАТО."


Джерело - Українська служба ВВС

Президент США закликав провести глобальний самміт з ядерної безпеки і створити нові партнерські взаємини.


Джерело - Українська служба ВВС

Рада Безпеки ООН завершила надзвичайну зустріч, не узгодивши негайної відповіді на запуск Північною Кореєю ракети далекого радіусу дії.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У суботу у французькому Страсбурзі та німецькому Келі закінчився історичний саміт НАТО з нагоди його 60-річного ювілею.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Як зберегти свою головну місію колективної оборони в Європі та поєднати її з новими глобальними викликами, що постають перед союзом НАТО?


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Оборонний, чи військовий, союз, який часто називають «найуспішнішим в історії», насправді ніколи не проходив перевірку боєм. Для декого вже це є мірилом успіху.


Джерело - Українська правда, FOCUS Online

На думку, Рогозіна, якщо це розширення продовжиться, то Москва "у рамках діючої конституції почне все можливе, щоб запобігти виникненню військової загрози на своєму кордоні".


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

За даними “Le Figaro”, загалом всі країни, що відносяться до “податкового раю”, будуть розділені на три частини: білі, сірі та чорні.


Джерело - УНІАН

Росія проти розширення НАТО не лише поблизу своїх кордонів, але й на Балканах.


Джерело - Reuters, УНІАН

"Ми не можемо чекати чудес вже завтра, проте... ми ухвалили правильні рішення щодо заходів для заохочення світової економіки", - сказав Ж.М.Баррозу.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Свобода"

Європейський квартал Страсбурга "трансформувався у справжню неприступну фортецю": 30 кілометрів бар’єрів, шлагбауми, кінні наряди поліції, військові у повній бойовій готовності – всього 4,5 тисячі охоронного персоналу.


Джерело - УКРІНФОРМ

Саміт НАТО, який розпочнеться сьогодні на території Німеччини та продовжить свою роботу у суботу на території Франції, розгляне найважливіші питання життєдіяльності Альянсу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Близько 15.00 за місцевим часом його літак має приземлитися в Баден-Бадені. Високого гостя з військовими почестями зустрічатиме канцлер ФРН Ангела Меркель.


За матеріалами - Української служби ВВС

Керівники країн-членів НАТО збираються на самміт у Стразбурзі/Келі, який стане ювілейним до 60-річчя Альянсу.


За матеріалами - Ураїнської правди, МЗС України

У МЗС України запевняють, що неучасть України у ювілейному саміті Північноатлантичного Альянсу 3-4 квітня не означає її "дипломатичний провал", а перспективу на вступ України до НАТО в майбутньому ніхто не виключав.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

До оголошення результатів саміту залишилося чекати вже лічені години. На думку оглядачів, зустріч навряд чи стане новим Бреттон Вуддом.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Коли зі вступом Хорватії та Албанії у цьому році Організація Північноатлантичного договору розростеться до 28 членів, під її дверима стоїть іще чималенька черга – до десятка держав.


За матеріалами - УНІАН

Він зазначив, що в цій декларації, зокрема, йтиметься і про необхідність схвалення нової стратегічної концепції НАТО.


Джерело - УНІАН

Речник НАТО зазначив, що у країн-членів Альянсу та Росії є питання спільних інтересів, зокрема, налагодження ситуації в Афганістані, боротьба з тероризмом та піратством тощо.


Джерело - УКРІНФОРМ

Під час саміту НАТО у Страсбурзі-Кілі Альянс підтвердить відданість принципам власного розширення. Про це сьогодні у Брюсселі заявив речник Альянсу Джеймс Апатурай.


Джерело - УКРІНФОРМ

Саміт стане нагодою, щоб підбити підсумки 60-річного існування Альянсу та окреслити основні напрямки його подальшого розвитку.


Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля".

Посли країн "Вишеградської четвірки" у четвер можуть порушити питання перспектив України в Північноатлантичному Альянсі на спільній прес-конференції у Києві.


За матеріалами - Українська служба ВВС

Самміт починається на тлі розбіжностей щодо того, яким саме має бути шлях подолання глобальної фінансової кризи.


За матеріалами - Української служби ВВС

Церемонія щодо цього відбулася у Держдепартаменті США у Вашингтоні напередодні відкриття самміту, присвяченому 60-й річниці НАТО.


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

Глава держави підкреслив, що зовнішні пріоритети України чітко визначені – це євроатлантична інтеграція. «Вона є незмінною і неминуче буде досягнута», - сказав Президент


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Очікують програмної промови на тему трансатлантичних взаємин Америки.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«Є п’ять пріоритетів, із яких ми повинні дійти згоди, – каже Баррозу.


За матеріалами - УНІАН

”Це не означає, що ми повинні повністю концентруватися тільки на цих відносинах (Росія-НАТО), якими важливими вони не були б..."


Джерело - Associated Press, УНІАН

Х.Клінтон заявила, що талібам, які згодяться укласти мир з афганською владою і дотримуватися конституції, буде надана можливість реінтеграції в суспільство.


Джерело - УНІАН

Прем’єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер пропонує включити до “чорного списку” пільгових зон “податкового раю” три американські штати - Делавар, Неваду та Вайомінг.


Джерело - УНІАН

"Цього року потрібно буде провести ще один самміт G20 для обговорення шляхів подолання економічної кризи", - Баррозу.


За матеріалами - Українскої правди, Інтерфакс

"Ми маємо залишатися прихильними єдиної об'єднуючої нас мети, вільної і миролюбної Європі, і залишати двері НАТО відкритими для держав, що бажають і готові нести відповідальність членства", - вважає Обама.


Джерело - Представництво України при ЄС

Делегації України та ЄС розпочали роботу у кількох робочих групах, зокрема, з торгівлі товарами, тарифної політики, митниці та спрощення торговельних процедур.


Джерело - Українська служба ВВС

Берлінський візит Дмітрія Медведєва - своєрідна підготовка до саміту великої двадцятки в Лондоні, де вперше мають зустрітися президенти Росії і США.


АНАЛІТИКА

Майкл Годнер, Директор Депатаменту військових наук - RUSI

НАТО, відзначивши свою 60-ту річницю, розпочав вироблення нової Стратегічної Концепції.


Джерело - Політклуб "Главред"

Засідання "Політклубу" редакції "Главред", яке відбулося 19 березня 2009 року.


Джуді Демпсі - World Security Network

У довгостроковій перспективі, відсторонення НАТО може також загрожувати безпековій парасольці, якою США накрили Європу з 1949 року.


Джерело - Політклуб, "Главред"

Засідання "Політклубу" редакції "Главред", яке відбулося 19 березня 2009 року.


Віталій Мартинюк - Український незалежний центр політичних досліджень

11 березня 2009 року Президент Франції Ніколя Саркозі, під час конференції "Франція, європейська оборона і НАТО у ХХІ столітті" в Парижі, проголосив про відновлення участі Франції у військових структурах Альянсу.


АНОНСИ ПОДІЙ

Джерело - Євроатлантична Україна

Міжнародна конференція "Додаткові можливості Ініціативи "Східного Партнерства" для європейської інтеграції України та східних партнерів" відбудеться в Києві 27-28 квітня 2009 року в готелі "Братислава" (вул. Малишко, 1).


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Серед найбільших досягнень Обами протягом його перших 100 днів на перше місце ставлять той факт, що його адміністрація виробила і провела через Конгрес пакет економічних стимулів, велетенську програму вартістю 787 мільярдів доларів.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Деякі європейські видання інформують про можливу відмову Міжнародного валютного фонду від співпраці з українським урядом Юлії Тимошенко.


За матеріалами - Української служби ВВС

Перший заступник держсекретаря США Джеймс Стайнберг проводить сьогодні у Києві переговори з президентом Ющенком та іншими українськими високопосадовцями.


Джерело - УКРІНФОРМ

На момент затримання піратів на них поширюється дія законів країни, до якої належить залучений до операції військовий корабель.


За матеріалами - Korespondent.net, День

"Канада вітає прагнення України приєднатися до НАТО, а також у майбутньому вступити в Європейський Союз. Ми вважаємо, що Україна є критичною для стабільності в Східній Європі", - сказала Мікаель Жан.


За матеріалами - Korespondent

На одному із ісламістських сайтів була розміщена стаття, в якій йдеться, що призначення Расмуссена головою НАТО зміцнить рішучість талібів у боротьбі проти Альянсу і призведе до активізації бойових дій в Афганістані.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, Прес-службі Апарату РНБОУ

Зокрема, Р.Богатирьова зустрілась вчора з радником Президента США з питань національної безпеки Джеймсом Джонсом.


За матеріалами - УНІАН

Завтра в Україну з дводенним візитом прибуває військова делегація Північноатлантичного альянсу на чолі з Головою Військового комітету НАТО адміралом Джампаоло Ді Паола.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

"Необхідне досягнення компромісу, достатнього для впровадження комплексного набору заходів, які дозволять протистояти кризі і відновити зростання», – вважає директор Світового банку по Україні, Білорусі і Молдові Мартін Райзер.


Джерело - УНІАН

Такий висновок зробила спеціальна комісія, створена Конгресом США для нагляду за виконанням антикризових планів уряду.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Празький самміт ЄС-США був ще однією можливістю для американського і європейських лідерів виправити стосунки між двома частинами Атлантики.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

На думку французького лідера, для вдалого розв'язання зовнішніх конфліктів союзники мають "подолати власні амбіції", у тому числі - в питаннях усередині організації.


За матеріалами - Української служби ВВС

Понад трильйон доларів буде надано через механізми МВФ на сприяння економічному зростанню. Буде ужорсточено правила діяльності світової фінансової системи і вжито заходів проти країн, які дозволяють приховування податків.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Двадцять країн-рушіїв світової економіки обговорюють сьогодні в Лондоні шляхи виходу з економічної та фінансової кризи. Учасники сподіваються на ухвалення конкретних результатів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект