НОВИНИ

14.04.2009 | За рік до виборів найбільші шанси стати президентом Польщі мають Дональд Туск і Лех Качинський
Джерело - УКРІНФОРМ

До початку президентських виборів у Польщі залишилося трохи більше року (осінь 2010 року), а соціологи вже активно вивчають шанси ймовірних кандидатів на посаду глави держави. Згідно з дослідженням Інституту "Homo Homini", проведеного для газети "Річ Посполита", найкращі шанси стати першою особою держави зберігають діючі голова Ради Міністрів Дональд Туск та президент РП Лех Качинський.


 Дані Інституту свідчать, що у випадку проведення виборів у квітні 2009 року Д.Туск набрав би 26 відсотків голосів виборців, а його найближчим переслідувачем був би Л.Качинський - 16 відсотків підтримки респондентів. Решта ймовірних кандидатів не розглядаються серед фаворитів виборів. Експерти відзначають, що хоча жоден з головних претендентів офіційно не декларував участь у майбутніх президентських перегонах, ніхто не сумнівається, що "виборчі баталії" розгорнуться між ними.


Оцінюючи результати опитування, багато аналітиків визнали, що різниця у підтримці між главою держави та прем'єр-міністром РП є незначною. На думку політолога Бартломея Біскупа з Варшавського університету, досить низький показник Д.Туска, у порівнянні з впливом його партії "Громадянська платформа", пояснюється тим, що у дослідженні розглядалися й кілька інших політиків його політичної сили, зокрема маршалок Сейму Броніслав Коморовський та міністр закордонних справ Радослав Сікорський. "У реальних виборах цей варіант неможливий", - сказав він, наголосивши, що підтримка Д.Туска буде вищою.


На думку експерта, значну кількість голосів у нинішнього прем'єра на майбутніх виборах міг би відібрати діючий сенатор, колишній прем'єр-міністр Польщі Влодзімеш Цімошевич (11 відсотків голосів у дослідженні). Однак він прийняв пропозицію глави уряду стати кандидатом на посаду Генерального секретаря Ради Європи. Навіть у випадку фіаско у боротьбі за посаду у європейській інституції В.Цімошевич втратить власні позиції перед виборами президента РП, переконаний експерт.


У свою чергу, політолог вищої школи соціальної психології Вавжинєц Конарський вважає, що інтригу у вибори може додати "темна конячка", людина з певним авторитетом у суспільстві. Таким кандидатом, на думку експерта міг би стати мер Вроцлава Рафал Дуткевич, який в опитуванні отримав 6 відсотків голосів підтримки.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5627. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект