НОВИНИ

10.04.2009 | США прагнуть залучити Іран до прямого діалогу і сподіваються на взаємне бажанння зі строни Тегерану - Держдепартамент
Джерело - УКРІНФОРМ

Сполучені Штати Америки прагнуть залучити Іран до прямого діалогу і сподіваються на взаємне бажанння зі строни Тегерану. На цьому наголосив офіційний представник Державного департаменту США Роберт Вуд під час чергового прес-брифінгу.


"Безумовно, ми б хотіли взаємодіяти з Іраном, і заявили про це ясно й відкрито", підтвердив представник американського зовнішньополітичного відомства. "Між нами накопичилося чимало питань і ми б хотіли рухатися вперед щодо їх позитивного вирішення. Тепер Іран має визначитися, чи хоче сісти з нами за стіл переговорів", додав він.


Напередодні Державний департамент США висловив готовність брати участь у роботі групи міжнародних посередників у форматі "5+1" (п'ять постійних членів РБ ООН та Німеччина) із залученням іранської сторони. Учасники "шістки" звернулися до Високого представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Хав'єра Солани з проханням запросити керівництво ІРІ зустрітися із групою посередників, яка працює над вирішенням ядерної проблеми Ірану.


Роберт Вуд наголосив на тому, що ядерні амбіції ІРІ продовжують викликати занепокоєння у міжнародної спільноти і це питання повинно бути вирішене дипломатичним шляхом через прямий діалог усіх зацікавлених сторін.


У свою чергу Президент Ісламської Республіки Іран Махмуд Ахмадінежад висловив готовність до переговорів, за умови, що вони пройдуть в атмосфері "справедливості та повної поваги".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект