НОВИНИ

09.04.2009 | Рада НАТО вимагає від КНДР відмовитися від балістичних ракет
За матеріалами - Korespondent.net

Рада НАТО виступила у середу з заявою у зв'язку з невдалим запуском ракети-носія КНДР, у якій дії Пхеньяну названі "безвідповідальними та провокаційними".

Як йдеться у заяві, поширеній у Брюсселі, "Рада НАТО вимагає від Північної Кореї відмовитися від усіх програм створення балістичних ракет, повністю виконати всі відповідні резолюції Ради Безпеки ООН, знищити свою ядерну зброю і припинити розробку пов'язаних з цим програм остаточним, таким, що підлягає перевірці, та невідновлюваним чином".


Крім того, у заяві міститься заклик до КНДР утриматися від будь-яких дій, які "можуть сприяти посиленню напруженості в майбутньому".


Нагадаємо, 5 квітня о 5:32 за київським часом Північна Корея здійснила запуск ракети, що за офіційною версією повинна була вивести супутник на орбіту Землі. Після деякого часу Центральне телеграфне агентство Кореї повідомило про успішне виведення на орбіту північнокорейського супутника.


Пізніше військові США, а також міністерство оборони Південної Кореї спростовували інформацію про успішне виведення північнокорейського супутника на орбіту.


Водночас, Пхеньян здійснить "жорсткі кроки", якщо щодо нього Рада безпеки ООН вживатиме заходів у зв'язку з запуском ракети, заявив заступник постійного представника КНДР при ООН Пак Ток Хун. Він також заявив, що його країна здійснила запуск супутника, а не випробування балістичної ракети.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1795. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект