НОВИНИ

21.04.2009 | У Франції затримали командувача ЕТА
Джерело - Українська служба ВВС

Власті Іспанії повідомили про арешт людини, яку вважають військовим командувачем забороненої сепаратистської організації басків ЕТА.Юрдана Мартітегі затримали на південному-заході Франції неподалік Перпіньяна разом з іншими двома підозрюваними членами угруповання.


За останні кілька місяців це вже третій арешт керівників сепаратистів.


Співпраця іспанських і французьких властей стала визначальною у спробах знешкодити угруповання ЕТА, яка останні 40 років домагається утворення незалежної країни басків на півночі Іспанії та південно-західної Франції.


Сепаратистам з Іспанії стає дедалі важче переходити кордон і переховуватися у Франції.


Надія припинити конфлікт стала реальнішою, коли ЕТА оголосила перемир'я більше трьох років тому. Однак, її підірвав бомбовий напад у грудні 2006-го в мадридському аеропорту, внаслідок якого загинули дві людини.


 
Керівництву сепаратистів не сподобалося, як з ними веде переговори уряд прем'єр-міністра Хосе Луїса Родрігеса Сапатеро, і офіційно перервало перемир"я у 2007-му році.


Однак, поліція в Іспанії і Франції вважає, що угруповання втрачає свою силу, судячи з того, що його напади стають меншими і не такими частими. Але експерти вказують на те, що на місці кожного заарештованого лідера одразу з'являється хтось інший, готовий виконувати його обов'язки.


Все це відбувається на тлі радикальних змін у політичній ситуації в регіонах басків, де націоналісти втратили контроль у регіональному парламенті вперше за 29 років.


Це прочинило двері для нових зусиль прем'єр-міністра-соціаліста, який твердо стоїть на позиції єдиної Іспанії.


 ЕТА


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4080. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект