НОВИНИ

08.04.2009 | Для іракців настав час взяти на себе відповідальність за власну країну - Б.Обама
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Для іракців настав час взяти на себе відповідальність за долю власної країни та її незалежність. На цьому наголосив президент США Барак Обама, виступаючи на американській військовій базі в передмісті Багдада.


"Попри надзвичайне навантаження та втрати, попри політичні розбіжності та складності, ви зосередилися на виконнанні свого обов'язку. Саме тому були виконані усі завдання, поставлені перед вами - від повалення режиму Саддама Хусейна до зменшення рівня насилля в країні, стабілізації ситуації та допомоги у проведенні виборів. Ви дали жителям Іраку можливість побудувати власну демократичну країну. Це - надзвичайне досягнення, за яке вам безмежно вдячні американці", - зазначив Барак Обама, звертаючись до військовослужбовців.


Глава держави підкреслив, що наступні 18 місяців стануть "переламним періодом" у ході військової операції в Іраку. Протягом цього часу, керівництво країни має вирішити чимало складних завдань. "Слід переконатися, що Ірак - стабільна країна, що тут не лишилося безпечних прихистків для терористів, що це - добрий сусід та надійний партнер", - підкреслив глава Білого дому. За таких умов американські війська можуть повернутися додому.


Президент США обговорив поточну ситуацію в Іраку і нову стратегію Білого дому з американським військовим командуванням в регіоні, а також зустрівся з іракськими високопосадовцями. Під час розмови з прем'єр-міністром країни Нурі Аль-Малікі глава Білого дому відзначив суттєвий прогрес у реалізації політичних реформ та сфері підтримки безпеки не території держави.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2544. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект