НОВИНИ

02.04.2009 | У МЗС заперечують, що з НАТО вийшов "провал", і кажуть про перспективи
За матеріалами - Ураїнської правди, МЗС України

У Міністерстві закордонних справ України запевняють, що неучасть України у ювілейному саміті Північноатлантичного альянсу 3-4 квітня не означає її "дипломатичний провал", а перспективу на вступ України до НАТО в майбутньому ніхто не виключав.


Про це йдеться в коментарі речника МЗС України Василя Кирилича, розповсюдженому прес-службою МЗС.


"Останні публікації в ЗМІ та заяви українських політиків, які тлумачать неучасть України в ювілейному саміті НАТО як неуспіх української дипломатії, зумовлюють необхідність ще раз роз’яснити особливості саміту Альянсу, а також – привернути увагу до євроатлантичної перспективи України", - зазначає Кирилич.


"Ювілейний саміт Альянсу з самого початку планувався як сімейний за участю виключно країн-членів НАТО", - наголошує він.


Кирилич наводить такий "показовий факт": "Відомо, що однією з центральних тем цього саміту буде пріоритетна для Альянсу операція в Афганістані".


"Але з огляду на – ще раз підкреслю - сімейний характер заходу союзники ухвалили рішення навіть зустріч із партнерами для обговорення цього важливого питання провести не у рамках саміту, а напередодні, 31 березня у Гаазі", - зазначає речник МЗС.


"У зустрічі в Гаазі разом з іншими країнами-контрибуторами Місії міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані взяла участь й Україна", - повідомляє він.


Щодо євроатлантичної перспективи України Кирилич зазначає наступне:


"З боку жодної країни-члена НАТО не лунали заяви про перегляд чи взагалі можливість перегляду ухвалених минулого року рішень щодо майбутнього членства України в НАТО. Навпаки, ми чуємо заяви про те, що тепер слово – за Україною. Тепер ми маємо виконати наші завдання з реформування і наближення до критеріїв членства".


За словами речника МЗС України, "заяви натівських високопосадовців чітко говорять про те, що жодна країна, яка не є членом НАТО, не має права вето у питаннях розширення Альянсу, а те, що Альянс прагне розвивати конструктивні відносини з Росією, це відповідає й інтересам України".


"Зрозуміло, що на тлі гучних рішень, активних дискусій, які точилися навколо питання НАТО у минулому році, може здаватися, що зараз нічого не відбувається, і дехто намагається це витлумачити, як крок назад. Насправді ж йдеться про те, що тепер, отримавши політичні гарантії і практичний інструмент для просування до членства, наша країна має зосередити зусилля на кропіткій внутрішній роботі", - каже він.


"Результати цієї роботи мають сприяти підвищенню обороноздатності країни, реформам в економічній та інших сферах. Це ті перетворення, які потрібні не стільки НАТО, скільки нам самим. І я переконаний, що український народ зможе гідно оцінити результати цих перетворень", - наголошує Кирилич.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект