НОВИНИ

02.04.2009 | Українські сусіди закинуть словечко за Україну в НАТО
Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля".

Посли країн "Вишеградської четвірки" у четвер можуть порушити питання перспектив України в Північноатлантичному Альянсі на спільній прес-конференції у Києві.


Дипломати Польщі, Чехії, Угорщини та Словаччини проведуть прес-конференцію за назвою "Країни "Вишеградської четверки" - у НАТО. А Україна?" "Німецька хвиля".


Старі країни-члени НАТО мусять зважати на енергетичну залежність від Росії та, за інерцією, воліють і далі вести діалог з цією державою.


Нові члени НАТО краще розуміють українські проблеми, а їхній досвід може вберегти Україну від прикрих помилок, сказав в інтерв’ю "Німецькій хвилі" директор фонду "Демократичні ініціативи" Ілько Кучерів.


Проте головним винуватцем затримки євроатлантичної інтеграції експерт вважає саму Україну.


"Для багатьох вигідний такий стан, який є в державі зараз. Тобто, високий рівень корупції та тіньової економіки. Якщо будуть європейські правила і сильна держава, то в багатьох олігархів можна буде спитати, де вони взяли свої статки, і навіть когось посадити в тюрму", - сказав Кучерів.


Він нагадав, що Словаччина, де панував авторитарний режим президента Мечіара, подібний до режиму Кучми, також запізнилася з реформами і вступила до Альянсу на 5 років пізніше від решти країн "Вишеградської групи".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект