НОВИНИ

24.04.2009 | Новий практичний інструмент відносин Україна-ЄС з`виться у червні
За матеріалами - УНІАН "Україна-ЄС"

Голова представництва Європейської комісії в Україні посол Жозе Мануель ПІНТУ ТЕЙШЕЙРА висловлює сподівання, що вже наприкінці червня 2009 року Україна і Європейській Союз запровадять “новий практичний інструмент” відносин замість Плану дій Україна – ЄС.


Як передає кореспондент УНІАН, про це Ж.ПІНТУ ТЕЙШЕЙРА заявив сьогодні на прес-конференції у Києві.


“Процес переговорів щодо запровадження “нового практичного інструменту” триває доволі успішно. Ми сподіваємося, що угода щодо цього буде підписана доволі скоро – у кінці червня під час наступного засідання ради з питань співпраці між Україною і Євросоюзом”, - сказав посол Єврокомісії, зауваживши, що таким чином, це відбудеться раніше, ніж підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.


Водночас, Ж.ПІНТУ ТЕЙШЕЙРА зазначив, що ці два елементи є взаємопов’язаними, адже “новий практичний механізм” допоможе підготуватися та сприятиме впровадженню нової Угоди про асоціацію між Україною і ЄС.


Як повідомляв УНІАН, сьогодні на прес-конференції у Брюсселі Комісар ЄС з питань зовнішніх відносин та Європейської політики сусідства Беніта ФЕРРЕРО-ВАЛЬДНЕР заявила, що цей “новий інструмент” є технічною складовою Угоди про асоціацію, а тому поки зарано говорити, коли переговори щодо нього будуть завершені і коли він почне застосовуватися на практиці.


Україна та ЄС розпочали переговори про нову угоду у 2007 році. У вересні 2009 року на саміті Україна-ЄС в Парижі було схвалено політичне рішення щодо того, що нова угода носитиме назву Угода про асоціацію.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект