НОВИНИ

16.04.2009 | Кого запрошувати на саміт Східного партнерства?
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Список гостей з країн “Східного партнерства” іще не затверджено. До Тбілісі, де нині тривають демонстрації, ЄС направив спеціального посланника Петера Семнебі. Він має зустрітися із місцевими політиками, представниками неурядових організацій та допомогти їм вирішити конфлікт. Опозиція ж вимагає відставки грузинського президента Михайла Саакашвіллі.


Паралельно у Молдові дипломати Євросоюзу перевіряють інформацію про порушення прав людини  під час нещодавніх протестів


у Кишиневі. Розглядається можливість спрямування брюссельської слідчої групи. Президент Молдови Михайло Воронін напередодні істотно погіршив відносини із ЄС також через звинувачення у підготовці заколоту, які висунув на адресу Румунії.


Президент Азербайджану Ільхам Алієв викликав неоднозначну реакцію у Брюсселі, підписавши днями меморандум із “Газпромом” про довготривалі поставки енергоносіїв. Окрім цього у керівництві ЄС не розуміють розстановку сил у Києві, який уже готується до президентських виборів. Міністра закордонних справ досі не затверджено.


Зміна влади в Чехії



Голова ЄС Чехія сама переживає урядову кризу.

У той же час нез’ясованим залишається питання, чи запрошувати на саміт президента Білорусі. У середу міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг відвідає Мінськ, щоб з’ясувати це питання. Ситуацію ускладнює і те, що на саміті “Східного партнерства” має головувати Мірек Тополанек – де-юре чеський прем’єр у відставці. Призначений раніше на 7 травня саміт ЄС з питань працевлаштування уже вирішено проводити на нижчому рівні, ніж планувалося.


За словами чеського експерта Паве Собісека, із відставкою уряду Тополанека чеське головування у ЄС фактично закінчилося. 9 травня в Празі очікується зміна влади. Замість Тополанека в прем’єрське крісло має сісти Ян Фішер.


Експерт: саміт потрібен саме зараз


Тим часом експерт Центру європейських реформ Томас Валасек вважає, що нинішня нестабільність у східних-країнах сусідах ЄС є додатковим аргументом на користь запровадження політики “Східного партнерства”.


За його словами, у центрі концепції стоїть ідея покращення врядування та керування. Якщо би європейські принципи уже були впроваджені, нині в Україні, Молдові та Грузії не було би таких труднощів. “Що стосується країн Східного партнерства, більшість із них має великі проблеми щодо економічної ситуації та політичної нестабільності”, - сказав «Німецькій хвилі» Томас Валасек. Саме тому, на його думку, політику “Східного партнерства» варто було би запровадити набагато раніше.  


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект