НОВИНИ

27.04.2009 | Посланець Обами приїхав в Україну поговорити про економіку, НАТО та Росію
За матеріалами - Української правди. УНІАН

У ході свого візиту завтра, 27 квітня, Стайнберг планує зустрітися з вищим керівництвом України, зокрема, з президентом Віктором Ющенком, прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, головою Верховної Ради Володимиром Литвином та представниками Партії регіонів.


В інтерв’ю Стайнберг повідомив, що ціль його приїзду – підтвердити, яку цінність керівництво Америки надає відносинам США з Україною.


"Підкреслити наміри президента Барака Обами підтримати та розвинути той рівень співпраці, який ми маємо", – сказав заступник Держсекретаря США.


На запитання кореспондента, які його очікування від зустрічей з українською владою, він відповів, що перш за все, хотів би почути з перших вуст від наших лідерів про ті виклики, проблеми, які, як вони вважають, сьогодні постали перед ними і яким чином, на їхню думку, можна було б працювати Україні та США разом, аби дати відповідь на ці виклики не тільки в Україні, але в регіоні й цілому світі.


"Ми знаємо, що Україна, як і весь світ, повинна дати раду серйозним проблемам, що викликані світовою економічною кризою. І дуже важливо для всіх нас налагодити спільну працю, аби ефективно поратися з проблемами", - сказав Стайнберг.


"Я старатимусь передати твердий намір США продовжувати підтримувати розвиток демократії в Україні, продовжувати підтримувати безпеку Україні в цьому важливому регіоні світу", – зазначив Стайнберг.


Після обрання Обами президентом США візит Стайнберга в Україну – це поки найвищий за рівнем візит представника американської влади.


Він також додав, що перш за все хотів би зі своїм колегою Девідом Ліптоном, який представляє Білий Дім, конкретно поговорити про економічні питання, що зараз стоять на порядку денному, зокрема, щодо співпраці України з МВФ, а також щодо угоди з ЄС про транзит енергоресурсів.


"Я також би хотів поговорити з вашими лідерами про те, як Україна працює над виконанням щорічної національної програми з НАТО. Маю намір довідатися, як можна допомогти, аби підтримувати відповідний темп цієї програми", – зазначив він.


Крім того, Стайнберг має намір під час зустрічі з українським керівництвом висловити вдячність за внесок України в миротворчі операції в Афганістані, Іраку, Африці.


"З українською владою ще хочу обговорити, як ми – США – збираємося рухатися в напрямку покращення своїх відносин з Росією і при цьому надавати такої самої важливості відносинам з Україною. Усі вважають, що добрі відносини між США та Росією будуть позитивним фактором для України та для інших країн цього регіону", – додав він.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект