НОВИНИ

23.04.2009 | В.Ющенко вважає, що українсько-російські газові домовленості варто переглянути
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президент Віктор Ющенко вважає, що підписані в січні 2009 року українсько-російські газові домовленості варто переглянути. Про це він заявив на прес-конференції в Українському домі.


На думку В.Ющенка, Україні загрожує колосальна фінансова відповідальність за недобір російського газу до обсягів, законтрактованих згідно з цими угодами. З іншого боку, невідомий обсяг транзиту, який проходитиме через Україну. При цьому питання розрахунків за газ постає щомісяця. "Це дивні відносини, вони не спонукають до стабілізації відносин", - вважає Президент.


За його словами, газові домовленості не зміцнили почуття стабільності ні в Україні, ні в Росії, ні у Європі, хоча мали забезпечити більш надійну транзитну політику, двосторонні українсько-російські газові відносини і загалом газові взаємини у трикутнику Росія - Україна - Євросоюз. Україна і Росія, переконаний Глава держави, мають знайти такий режим відносин, який би засвідчив західним партнерам, що ці дві країни є найбільш відповідальними з точки зору забезпечення енергобезпеки Євросоюзу. "Ми повинні дихати стабільністю - тоді ми будемо цікаві. Якщо ні, безумовно, будуть з'являтися варіанти не на користь Росії і не на користь України", - вважає Президент.


"Я переконаний, що до теми газових стосунків треба повертатися якомога відкритіше, публічніше і найголовніше - на ясних принципах", - сказав В.Ющенко. При цьому він підкреслив, що Україна не просить жодних пільг, лише хоче зрозумілих ринкових умов, які мінімізують політичний вплив у газових відносинах.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8243. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект