НОВИНИ

08.04.2009 | З Обамою американці оптимістичніше дивляться на майбутнє
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

У Сполучених Штатах останні опитування громадської думки показують, що американці оптимістичніше оцінюють перспективи економіки на тлі триваючої кризи. Це, либонь, перший за останні місяці прояв народного оптимізму.


 Це пояснюють, очевидно, тим, що за одинадцять тижнів свого перебування у Білому домі президент Барак Обама, молодий, енергійний, сповнений нових ідей, зумів якимось чином вселити в американців заряд нових надій. То були вельми неспокійні одинадцять тижнів: нові ініціативи президента, гостра критика лідера-демократа з боку республіканської опозиції за його, з їхнього погляду, подекуди помилкові кроки. Але, як показує опитування, ніщо не зашкодило популярності Обами, як не зменшило певності в тому, що президент прагне вести країну вірним курсом – і в ділянці економіки, і у зовнішній політиці, і щодо воєнних дій в Іраку та Афганістані.


Дві третини американців схвалюють виконання Обамою президентських обов’язків і його курс. Соціологи зауважують, що нові президенти як правило користуються підвищеною популярністю у початковий період своєї діяльності, але симпатія народу до Обами контрастує зі ставленням до деяких його попередників у Білому домі – попри те, що країна переживає економічну кризу.


Рівень безробіття сягнув 8,5 відсотка. 70 відсотків опитуваних занепокоєні можливістю того, що у наступні 12 місяців хтось з їхньої родини втратить працю. Третина населення, як показує опитування, змушена відмовляти собі не лише у предметах розкоші, а й у необхідних речах. Але при всьому тому, кількість людей, які вважають, що країна просувається у правильному напрямку, різко збільшилася. Американців, оптимістично наставлених щодо економіки, у середині січня, тобто перед інавгурацією Обами, було лише 15 відсотків. Нині таких 39 відсотків. Востаннє подібний показник був чотири роки тому, на початку другого президентського терміну Джорджа Буша.


Найбільшу роль зіграла психологія


Опитування здійснене соціологічним Інститутом Зогбі. Замовники – спільно – газета «Нью-Йорк Таймс» і відділ новин телевізійної мережі CBS News, всеамериканської, зауважимо. А робилося це так: здійснили комп’ютерний аналіз 69 мільйонів телефонних номерів по всій країні з тим, щоб кожен штат був репрезентований. Відібрали 1000 номерів, узяли інтерв’ю в абонентів і здійснили екстраполяцію, чи то пак, пропорційне перенесення результатів, на все населення Сполучених Штатів.


Коментуючи результати опитування, соціолог Артур Гілмен сказав, що на його думку, «найбільшу роль тут зіграла психологія. Президентові Обамі вдалося повернути на 180 градусів негативні настрої в країні. Він дав поштовх позитивові тому, що сам він оптиміст, подібно до (Франкліна) Рузвельта. Зарано казати, чи спрацюють його зусилля з економічними стимулами, але деякі показники вже поліпшуються».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3306. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект