НОВИНИ

06.04.2009 | Двері НАТО залишаються відкритими - Президент США
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Двері НАТО залишаються відкритими для країн, які відповідають стандартам Альянсу та роблять свій внесок у євроатлантичну безпеку. Про це в другий день роботи саміту НАТО, під час відкриття засідання у Страсбурзі заявив Президент США Барак Обама.


 Барак Обама тепло привітав із вступом до НАТО нових членів - Албанію і Хорватію. Президет США заявив, що ця подія стала можливою завдяки зусиллям, які обидві країни здійснили для проведення реформ, а також з огляду на суттєвий внесок, що обидві країни роблять в операціях Альянсу. Барак Обама висловив упевненість у тому, що церемонія прийняття нових членів для НАТО "не є останньою" і невдовзі до Альянсу зможе приєднатися і Македонія.


"Двері НАТО залишаються відкритими для інших демократичних країн, які відповідають стандартам Альянсу та роблять свій внесок у підтримання безпеки", - зазначив Барак Обама.


До вітань Президента США на адресу нових членів НАТО приєдналися інші глави держав та урядів країн Альянсу, а також Генеральний секретар організації Яап де Хооп Схеффер.


Колишня югославська республіка Македонія подавала заявку на вступ до НАТО разом із Хорватією і Албанією та разом із цими країнами виконувала План дій щодо членства, який є індивідуальним для кожної країни. Але формальний вступ Македонії до Альянсу був відкладений внаслідок незгоди Греції, яка під час Бухарестського самміту Альянсу у квітні минулого року наклала вето на таке рішення. Причиною цього кроку стала суперечка між Грецією і Македонією щодо георафічної назви країни-кандидата.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7674. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект