НОВИНИ

07.04.2009 | США може поновити фінансування утилізації ядерного палива в Україні
Джерело - УКРІНФОРМ

Питання щодо поновлення адміністрацією США фінансування програм утилізації ядерного палива в Україні може бути вирішене уже найближчим часом. Таке переконання висловив член Комісії зі стратегічних питань американського Конгресу Мортон Халперін, відповідаючи на запитання українських журналістів. Конгресмен узяв участь у конференції на тему: "Ядерний порядок - будувати чи руйнувати", який відбувся у вашингтонському Центрі Карнегі за міжнародний мир, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.


"Я розраховую, що фінансування відновиться. Вважаю, що однією із найважливіших подій, які відбулися після закінчення "холодної війни", було саме рішення України відмовитися від ядерної зброї на своїй території. Це не можна не брати до уваги", зазначив Мортон Халперін.


Конгресмен особливо наголосив на тому, що це питання стосується не лише національної безпеки України, а й сприяє "усуненню ризиків", які залишилися у світі як спадок часів "холодної війни".


За словами Мортона Халперіна, виділення коштів буде можливим не раніше початку наступного фінансового року, коли почне діяти новий федеральний бюджет. "Я не готовий говорити про деталі, однак вважаю, що це саме та проблема, якій нова адміністрація президента обов'язково приділятиме увагу", наголосив він. Представник профільної конгресової комісії підкреслив, що питання може бути вирішене уже у найближчому майбутньому.


Вчора український парламент підтримав постанову про звернення Верховної Ради України до Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо матеріально-технічного забезпечення утилізації ядерного палива.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект