НОВИНИ

24.04.2009 | Новий старт для договору START
За матеріалами - Української служби ВВС

У Римі відкривається новий раунд переговорів про скорочення ядерної зброї в світі.Російська та американська делегації проводять першу зустріч, щоби почати роботу над договором про скорочення стратегічних озброєнь.


Договір про скорочення стратегічних озброєнь був підписаний 1991 року.


Колишні супротивники часів холодної війни вперше погодилися скоротити кількість своїх ядерних арсеналів. Натхненниками того договору були Рональд Рейган і Міхаїл Горбачов.


Нині ж дія договору завершується - і його треба поновити. Але між президентами Обамою і Медведєвим зберігається багато розбіжностей: зокрема, американські плани щодо системи ПРО у Центральній Європі; або наполягання Росії, щоби ракети знищувалися, а не складувалися.


Обидві країни декларують наміри скоротити їхні ядерні арсенали - особливо США, які вважають, що це дасть їм моральні і політичні аргументи на переговорах з такими країнами як Північна Корея та Іран.


Але оглядачі зауважують, що навряд чи новий договір буде узгоджено до 5 грудня, коли завершується дія чинної угоди про скорочення стратегічних озброєнь.

 ракета


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект