НОВИНИ

27.04.2009 | Європейці мають допомогти Україні – голова ЄБРР
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Голова ЄБРР Томас Міров переконаний, що роль цього фінансового інституту змінилася з початком економічної кризи. В інтерв’ю телебаченню «Німецької хвилі» він наголосив, що найбільше від кризи в регіоні потерпає Україна.Томас Міров

Томас Міров очолив Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) влітку 2008 року, за кілька тижнів до початку всесвітньої фінансової кризи. Вона сильно вплинула на діяльність цього банку, змінила його роль, пояснює Томас Міров. «До 2007 – 2008 років розвиток характеризувався тим, що приватні банки й інвестори відкрили для себе Східну й Центральну Європу. Тому на багато з традиційних видів діяльності ЄБРР попит упав. Сьогодні ж усе інакше. Адже кожен знає, що криза нанесла дуже сильного удару по Східній Європі. Інвестори й банки нині дуже обережні, коли йдеться про роботу в цьому регіоні», - каже Томас Міров.


Україні нині найскрутнішеДіяльність Європейського банку реконструкції та розвитку поширюється загалом на 30 країн: від Монголії до Балтики, включно з Туреччиною. Але з усіх підопічних країн найгіршою нині є ситуація в Україні, наголошує Томас Міров. Сильного попиту на те, що приносило Україні доходи, передусім на вироби із заліза та сталі, сьогодні немає. Водночас країні доводиться платити вищі ціни за нафту й газ. «Але до цих економічних проблем додається ще й політична нестабільність. Керівники держави поводяться як конкуренти, особливо з огляду на наступні президентські вибори. До того ж Україна не входить до ЄС, а отже - не може скористатися з багатьох можливостей отримати підтримку. Але не слід забувати, що йдеться про країну із 46-мільйонним населенням», - каже Томас Міров.


Європа не може залишатися байдужоюЄвропейці можуть і повинні допомогти Україні, переконаний голова ЄБРР. «Незабаром у Празі пройде самміт, присвячений програмі Східного партнерства Європейського союзу. Хоча Україна не є членом ЄС і не є кандидатом на вступ, вона залишається надто важливою й надто великою країною, і Європейський союз не може бути байдужим до неї. Гадаю, ми маємо допомогти Україні матеріально. Але ми повинні також використати наші важелі політичного впливу, щоб внутрішньополітичні дебати не призвели до застою в цій країні», - підкреслює Томас Міров.


Відповідаючи на питання про обсяги фінансової допомоги, якої потребує Україна, голова ЄБРР нагадав: «Очевидно, кожна країна потребує більше допомоги й підтримки, ніж може бути надано. У ситуації з Україною в ході кооперації з МВФ ішлося про 16 з половиною мільярдів доларів. Це безпосередня допомога, яка потрібна в екстреному порядку. Але її надання слід супроводжувати зусиллями, зокрема в галузі консолідації держбюджету. А для цього потрібен певний рівень внутріполітичної єдності», - наголосив Томас Міров.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект