НОВИНИ

14.04.2009 | Кораблі ЧФ Росії знову вирушають до узбережжя Грузії
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Наприкінці минулого тижня глава МЗС Грузії Григол Вашадзе заявив у пресі, що побоюється «чергової агресії» з боку Росії , оскільки володіє інформацією, що «три російських десантних кораблі вийшли з Севастополя в напрямку Абхазії і ще три десантні кораблі готуються до виходу». Військові джерела Радіо Свобода у Севастополі частково підтвердили ці дані грузинської сторони. Але за їхніми даними, основні сили Чорноморського флоту Росії ще перебувають у Севастополі, хоча щодня роблять заявку на вихід у море 22 плавзасобів.


Три із семи великих десантних кораблів Чорноморського флоту Росії з минулої п’ятниці перебувають на рейді грузинського порту Сухумі, який контролюється російськими та абхазькими військами. Але в море із Севастополя вони вийшли іще 5 квітня і невідомо, чи є на їхньому борту морська піхота. Крім того, із суботи біля узбережжя Сухумі перебуває ще кілька російських кораблів, які базуються в Новоросійську.


Водночас уже тиждень щодня командування Чорноморського флоту Росії робить заявку на вихід із Севастопольської бази 22 плавзасобів, проте так само щодня цей вихід відкладається. На понеділок теж подана така заявка і серед суден, що готуються до виходу – ще 3 великих десантних кораблі. Усі плавзасоби перебувають у підвищеній готовності до виходу.
Морська піхота ЧФ Росії


Війна – дрібниця, головне – маневри…


Командування Чорноморського флоту Росії офіційно ніяк не коментує ці повідомлення про військові приготування, але російські мас-медіа з посиланням на джерела у флотському штабі в Севастополі повідомляють, що насправді російські кораблі готуються до навчань. Неназваний офіцер штабу ЧФ Росії в інтерв’ю одній із російських агенцій повідомлення у пресі назвав «істерикою» та «необгрунтованим галасом».


За його словами, двічі на рік – у квітні і жовтні – на Чорноморському флоті Росії проводяться широкомасштабні маневри – збір-похід із залученням всіх сил і засобів флоту. І ці навчання проходять в усій акваторії Чорного моря, тож інформація про посилення угруповання Чорноморського флоту біля Кавказького узбережжя «є чистою вигадкою», – заявив російський офіцер.





Великий десантний корабель


«Саратов» Чорноморського флоту Росії


Тим часом інтернет-видання «Флот-2017» наводить дані розвідок, у тому числі американської, які свідчать про активні приготування російських військових на Кавказькому напрямку. Мова йде й про активізацію та посилення 58 армії, проведення низки навчань абхазьких сил, евакуацію населення з деяких районів Абхазії і Південної Осетії і про зміну стану боєготовності Чорноморського флоту. Відзначається також посилення інформаційного тиску не тільки на Грузію, але й Україну. Деякі російські мас-медіа звинувачують офіційний Київ у «постачанні спеціальних засобів грузинському МВС, в тому числі патронів з гумовими кулями, а також поліцейських палиць».


Аналітики «Флоту-2017» пов’язують все це із загостренням внутрішньополітичної ситуації в Грузії і можливим силовим втручанням Росії. Як один із можливих варіантів наводиться сценарій кривавих провокацій проти опозиції із наступним зверненням від її імені «про захист мирного грузинського населення». « Залежно від ситуації розглядаються варіанти зміни влади в Грузії на маріонеткове керівництво, повністю підконтрольне Кремлю, встановлення довготривалого (а, фактично, вічного) протекторату Москви над Грузією або ж повна анексія грузинської території», – припускає «Флот-2017».


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект