НОВИНИ

01.04.2009 | США пропонують талібам примирення за розрив з Аль-Каїдою
Джерело - Associated Press, УНІАН

США і афганська влада пропонують талібам примирення і інтеграцію в суспільство в обмін на їх лояльність. Питання про стабілізацію ситуації в Афганістані обговорювалося на міжнародній конференції, що почалася сьогодні в Гаазі, в якій взяли участь президент Афганістану Хамід Карзай, держсекретар США Хіларі Клінтон, а також представники більш як 80 держав, передає Associated Press.




Х.Клінтон заявила, що талібам, які згодяться укласти мир з афганською владою і дотримуватися конституції, буде надана можливість реінтеграції в суспільство, проте для цього вони повинні "перервати свої зв`язки з міжнародною терористичною організацією "Аль-Каїда". У свою чергу, Х.Карзай заявив, що успіх в цьому випадку залежатиме від розробки ефективної стратегії, і підтримав президента США Барака Обаму в його намірі надіслати до Афганістану додаткові війська, а також більше цивільних спостерігачів і інструкторів для афганських служб безпеки.


Крім того, учасники конференції зазначили, що серйозну проблему становлять райони Пакистану, що межують з Афганістаном, не визнають державної влади і дають притулок талібам. У зв`язку з цим Х.Клінтон наголосила необхідність тісної співпраці з Пакистаном і надання йому необхідних засобів для боротьби з бойовиками. Тим часом міністр закордонних справ Пакистану Шах Мехмуд Куреши, що брав участь в конференції, застеріг інших учасників від втручання в політику держави і закликав "шанувати суверенітет і територіальну цілісність" Пакистану.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4042. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект