НОВИНИ

30.04.2009 | Крісло Медведєва знову може зайняти Путін?
Джерело - Українська правда

У випадку розростання економічної кризи можливий серйозний ріст впливу силовиків і відставка президента Росії Дмитра Медведєва.


Такий прогноз представила в доповіді "Ризики в нестабільному світі" американська консалтингова фірма Eurasia Group, що спеціалізується на аналізі ринків.


 


На думку експертів, у випадку подальшого посилення безробіття і росту інфляції в ряді регіонів Росії можуть початися масові хвилювання.


Насамперед, стверджують дослідники, вони торкнуться моно-міст Сибіру та Уралу, а також Москви і Санкт-Петербургу.


З іншого боку, в елітах, насамперед серед депутатів від "Єдиної Росії" і КПРФ, у цій ситуації посилиться тиск на прем'єр-міністра Володимира Путіна з вимогою відправити у відставку віце-прем'єрів Олексія Кудріна й Ігоря Шувалова.


У свою чергу, президент Дмитро Медведєв на хвилі розчарування його спробами демократизації піде у відставку, а Путін повернеться до керівництва країною.


Розпочаті реформи, насамперед судова й армійська, будуть заморожені, зовнішня політика стане більш агресивною, зокрема, відносно держав СНД. Так, в Україні Росія може спробувати втрутитися в хід президентської кампанії.


Крім того, в економіці посилиться роль держави, наголошують в Eurasia Group. Імовірніше за все, у цьому випадку фондовий ринок у Росії чекає черговий крах.


Посилення авторитарних тенденцій у Москві натомість спричинить посилення сепаратизму в ряді суб'єктів Федерації, а прикордонні території більше піддаватимуться впливу суміжних держав. Імовірність такого сценарію, на думку американських експертів, - близько 20%.


Ми нікого не закликаємо до реалізації цих сценаріїв, попереджає директор Eurasia Group Йєн Бреммер.


За його словами, прогнози скоріше мають намір зафіксувати саму тенденцію посилення політичної нестабільності в умовах кризи. Ще рік тому імовірність такого розвитку подій не перевищувала 2-3%.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект