НОВИНИ

24.04.2009 | Лукашенка тепер веде Білорусь в Європу
Джерело - Українська служба ВВС

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка у четвер під час щорічного звернення до парламенту та народу Білорусі обгрунтував вибір свого нового геополітичного орієнтиру – Євросоюзу.За 15 років перебування при владі в Білорусі президент Аляксандр Лукашенка не вперше говорив про багатовекторність своєї закордонної політики, але тепер він вперше до неї реально наблизився.


Білорусь запрошено до участі в програмі «Східного партнерства» Євросоюзу, а самого президента Лукашенка - на саміт ЄС 7 травня у Прагу.


Пан Лукашенка заявив, що рішення про зближення з Європою ухвалив він сам, а не пролобіював хтось з його оточення, в тому числі його сини, які, за чутками, начебто відвертають Білорусь від Росії.


 


Пан Лукашенка подякував за підтримку його європейських устремлінь країни Балтії, Польщу і Україну та попросив головного свого союзника -- Росію -- поставитися до цього вибору з розумінням, заявив, що це не спрямовано проти інтересів Москви.


При цьому пан Лукашенка висловив обурення тим, що в Росії не всім подобається зближення між Мінськом та Брюсселем, що зокрема декотрі політики поставили під сумнів необхідність поставляти в Білорусь ракетні комплекси "Іскандер" через те, що Лукашенка змінив вектори своєї політики.


Крім Росії руху Аляксандра Лукашенка до Європи заважає білоруська опозиція, яка заявляє, що в країні немає реальних демократичних реформ. Опозиція виступає проти запрошення пана Лукашенка на саміт голів держав Євросоюзу 7 квітня у Прагу.


Опозіціонери написали кілька листів на цю тему до уряду Чехії, яка головує в ЄС. У відповідь на це пан Лукашенка по-сталінськи обізвав опозицію “ворогами народу, які не мають перспективи у своїй державі”. 
Проте пан Лукашенка і не претендує на якусь ідеологічну спорідненість з Європою, на визнання спільних демократичних цінностей. Співробітництво з Євросоюзом для пана Лукашенка потрібно заради поширення зовнішньої торгівлі, заради інвестицій та сучасних технологій.


Білорусь останньою увійшла до світової економічної кризи, але повинна першою з неї вийти,-- заявив також президент Лукашенка. Але, на думку його опонентів, незважаючи на економічну лібералізацію, Мінську зарано розраховувати на європейські інвестиції та на швидкий вихід із кризи.


Мінський економіст Леанід Злотникав: “Білорусь зовсім не вийде з кризи, коли буде далі проводити ту економічну політику, яку проводить сьогодні. Вийдуть з кризи ті країни, які модернізують свою економіку та управління. А в Білорусі все - архаїчне, і управління і виробництво тут – це спадщина СРСР”.


На думку пана Злотнікава, та багатьох мінських незалежних експертів реальної інтеграції Білорусі з ЄС, політичної та економічної, не буде, допоки при владі в Мінську залишається її теперішній ініціатор – Аляксандр Лукашенка.
Президент Лукашенка


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 395. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект