НОВИНИ

09.04.2009 | ЄК хоче покращити ефективність допомоги країнам, що розвиваються
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Єврокомісія пропонує ефективніше витрачати гроші на допомогу країнам, що розвиваються.


Про це заявили сьогодні Президент Єврокомісії Жозе Баррозу та комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та розвитку Луї Мішель, представляючи нове комюніке Єврокомісії для Ради ЄС та Європарламенту.


“Ми маємо надавати допомогу більш ефективно”, - заявив Ж.Баррозу, зазначивши, що до 2010 року загальний обсяг допомоги країнам, що розвиваються, має сягнути 0,56% загального національного доходу ЄС. На сьогодні цей показник становить лише 0,40%.


“Якщо у нас криза – це синонім слову безробіття, що також не дуже добре, то в країнах, що розвиваються, криза – це синонім нестабільності, жебрацтва та інколи, навіть, смерті”, - зазначив Л.Мішель.


Комісар звернув увагу на те, що в останній час спостерігається зростання надання допомоги країнам, що розвиваються з боку країн-членів ЄС. Так, за його словами, якщо до розширення ЄС загальна допомога становила 0,42% загального національного доходу 15 країн-членів, то за підсумками минулого року, допомога становила 0,40% 27-ми країн-членів, або 49 млрд. євро.


“Пам’ятаєте, кілька років тому подейкували, що через розширення Європа замкнеться на собі. Але насправді відбулося навпаки і допомога зросла”, - зазначив з цього приводу Ж.Баррозу.


Загалом, за даними комісара з питань гуманітарної допомоги та розвитку, з 2004 по 2008 роки обсяг допомоги в номінальних цифрах країнам, що розвиваються зріс з 37 до 49 млрд. євро на рік. При цьому, загальна частка ЄС в наданні допомоги країнам, що розвиваються, за цей період часу зросла з 54% до 59%.


Водночас, Л.Мішель наголосив, що своїм Комюніке Єврокомісія не пропонує додаткових грошей, а, в першу чергу, пропонує більше ефективне використання наявних. На переконання комісара, пропозиції Єврокомісії дадуть можливість покращити ефективність використання 7 млрд. євро на рік із загальної суми грошей. Але для цього потрібна більша координація зусиль на європейському рівні, додав комісар.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7487. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект