Єврокомісія пропонує ефективніше витрачати гроші на допомогу країнам, що розвиваються.
Про це заявили сьогодні Президент Єврокомісії Жозе Баррозу та комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та розвитку Луї Мішель, представляючи нове комюніке Єврокомісії для Ради ЄС та Європарламенту.
“Ми маємо надавати допомогу більш ефективно”, - заявив Ж.Баррозу, зазначивши, що до 2010 року загальний обсяг допомоги країнам, що розвиваються, має сягнути 0,56% загального національного доходу ЄС. На сьогодні цей показник становить лише 0,40%.
“Якщо у нас криза – це синонім слову безробіття, що також не дуже добре, то в країнах, що розвиваються, криза – це синонім нестабільності, жебрацтва та інколи, навіть, смерті”, - зазначив Л.Мішель.
Комісар звернув увагу на те, що в останній час спостерігається зростання надання допомоги країнам, що розвиваються з боку країн-членів ЄС. Так, за його словами, якщо до розширення ЄС загальна допомога становила 0,42% загального національного доходу 15 країн-членів, то за підсумками минулого року, допомога становила 0,40% 27-ми країн-членів, або 49 млрд. євро.
“Пам’ятаєте, кілька років тому подейкували, що через розширення Європа замкнеться на собі. Але насправді відбулося навпаки і допомога зросла”, - зазначив з цього приводу Ж.Баррозу.
Загалом, за даними комісара з питань гуманітарної допомоги та розвитку, з 2004 по 2008 роки обсяг допомоги в номінальних цифрах країнам, що розвиваються зріс з 37 до 49 млрд. євро на рік. При цьому, загальна частка ЄС в наданні допомоги країнам, що розвиваються, за цей період часу зросла з 54% до 59%.
Водночас, Л.Мішель наголосив, що своїм Комюніке Єврокомісія не пропонує додаткових грошей, а, в першу чергу, пропонує більше ефективне використання наявних. На переконання комісара, пропозиції Єврокомісії дадуть можливість покращити ефективність використання 7 млрд. євро на рік із загальної суми грошей. Але для цього потрібна більша координація зусиль на європейському рівні, додав комісар.
|