НОВИНИ

10.04.2009 | Україна має ініціювати врегулювання конфлікту в Молдові
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Україна має виступити з дипломатичною ініціативою щодо врегулювання внутрішнього молдовського конфлікту. Про це в інтерв’ю «Німецькій хвилі» заявив експерт з питань міжнародної безпеки Євген Жеребецький.Заворушення в Молдові

Київ не має права спокійно спостерігати за тим, що відбувається в Кишиневі, адже в Молдові проживають десятки тисяч етнічних українців, заявив Євген Жеребецький. Він радить українській стороні негайно скликати на своїй території представників Молдови, Румунії, Росії та Євросоюзу з тим, щоб врегулювати конфлікт.


На його думку, в разі вимог Кишинева видати затриманих на українській території громадян Молдови, слід вимагати неспростовних доказів того, що ці особи є кримінальними злочинцями. За інших обставин екстрадиція неприпустима, переконаний експерт: «Видавати людей на тій підставі, що вони є політичними противниками існуючого режиму – це найгірше, що наша влада може зробити після «помаранчевої революції».


Жеребецький не виключив, що події в Молдові ініційовані ззовні і випробовуються як один з варіантів дестабілізації внутрішньополітичної ситуації у цій сусідній країні. У майбутньому, як вважає експерт, жертвою подібних сценаріїв може стати й сама Україна.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект