НОВИНИ

03.04.2009 | Росія продовжує бути проти розширення НАТО
Джерело - УНІАН

Росія проти розширення НАТО не лише поблизу своїх кордонів, але й на Балканах.


Про це сьогодні на брифінгу в Москві повідомив офіційний представник МЗС РФ Андрій Нестеренко.


Він зазначив, що РФ не ставить під сумнів суверенне право держав у виборі схем і способів забезпечення своєї безпеки, зовнішньополітичної стратегії і партнерів. «Разом з тим, наше ставлення до розширення НАТО відоме і не залежить від його географічних векторів чи йдеться про Балкани, чи про держави поблизу російських кордонів, - сказав А.Нестеренко.


За його словами, це неприйняття визначається не абстрактними чинниками або забобонами холодної війни, а цілком конкретними політичними і військовими наслідками, які виникають з черговою хвилею розширення Альянсу.


Він додав, що характер ризиків і погроз безпеці зазнав кардинальних змін і вимагає інших схем міжнародної взаємодії, ніж інерційне розширення військово-політичних союзів.


Окрім цього, А.НЕСТЕРЕНКО зазначив, що Росія на сьогоднішньому етапі не планує вступати в НАТО.


«Ми готові розвивати нормальні повноцінні партнерські відносини з Альянсом. Росія не закрита для обговорення будь-яких форм співпраці з НАТО, якщо це відповідатиме інтересам міжнародного миру. Багато що залежатиме від того, якою буде зовнішність і завдання НАТО в результаті оголошеного процесу трансформації організації. У нинішній ситуації питання про членство НАТО для Росії у практичній площини не стоїть», - сказав він.


Як повідомляв УНІАН, прес-секретар НАТО Джеймс Апатурай повідомив, що 1 квітня Албанія і Хорватія стали повноправ| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект