НОВИНИ

07.04.2009 | Північноатлантичний Альянс і надалі відіграватиме важливу роль у безпеці енергопостачання
Джерело - УКРІНФОРМ

Північноатлантичний альянс продовжуватиме консультації з реагування на найбільш нагальні ризики у сфері енергетичної безпеки. Про це йдеться у прийнятій сьогодні підсумковій декларації саміту НАТО, що протягом двох днів проходив у Страсбурзі-Келі. 

Учасники саміту нагадали, що під час попереднього зібрання НАТО в Бухаресті вони погодили принципи та підходи Альянсу до енергетичної безпеки, а також рекомендації для подальших дій у цій сфері. НАТО продовжуватиме виконувати ці рекомендації.


"Сьогодні ми взяли до уваги "Доповідь про прогрес, досягнутий у сфері енергетичної безпеки". Переривання постачання газу у січні 2009 року серйозно вразило кількох союзників та партнерів. Проблема стабільного та надійного постачання енергії, диверсифікації шляхів, постачальників та джерел енергії, взаємопов'язаність енергетичних мереж залишаються критично важливими. Сьогодні ми підтвердили нашу спільну підтримку зусиль, метою яких є посилення безпеки енергетичної інфраструктури", - йдеться у підсумковій декларації саміту Альянсу.


Глави держав та урядів НАТО висловили готовність співпрацювати у цій сфері з іншими міжнародними організаціями та структурами, які спеціалізуються на енергетичній безпеці. Вони доручили постійним членам Північноатлантичної ради підготувати внутрішню доповідь із зазначеного питання для її подальшого розгляду під час зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО у грудні 2009 року.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект