НОВИНИ

16.04.2009 | Хіларі Клінтон розповіла про план США щодо піратів
Джерело - ВВС, УНІАН

Держсекретар США Хіларі Клінтон на прес-конференції в середу розповіла про план США по боротьбі з піратами, які нападають на торговельні судна біля узбережжя Сомалі.За словами Клінтон, план, що розробляється, складається з чотирьох пунктів: це розширення міжнародної співпраці, виявлення каналів фінансування піратів, ліквідація слабких місць у безпеці судноплавних компаній, і, ключове завдання, поліпшення ситуації в самій Сомалі.


Незважаючи на патрулювання узбережжя Сомалі військовими кораблями багатьох країн напади піратів на торговельні й круїзні судна не припиняються. “Ми маємо справу із злочинністю зразка XVII століття, але повинні протистояти їй засобами століття XXI”, - сказала держсекретар, окремо закликавши продовжити роботу із звільнення захоплених судів і екіпажів.


Спільно з Контактною групою із протидії піратству в районі Сомалі (Contact Group on Piracy Off the Coast of Somalia, CGPCS) США мають намір розширити міжнародну систему кримінального переслідування за піратство і закликають держави узяти на себе відповідальність за правові процедури і відбуття покарання у справах про злочини, пов`язані з піратством.


“Час покінчити з фінансовим підгрунтям піратства, - сказала Х.Клінтон журналістам. – Ми повторюємо, що позиція США: не йти на угоди і не платити викуп тим, хто утримує заручників”.


У планах держсекретаря переговори з членами Перехідного федерального уряду Сомалі і регіональними лідерами. “Необхідно, щоб влада Сомалі вжила заходів проти піратів, які діють з баз на їх території”, - сказала вона.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект