НОВИНИ

23.04.2009 | НАТО "тримає відкритим" запрошення на адресу Російської Федерації
За матеріалами - УКРІНФОРМ

У штаб-квартиру НАТО надійшов лист від представника Росії при НАТО Дмитра Рогозіна, в якому висловлюється занепокоєння проведенням міжнародних навчань на території Грузії. Генеральний Секретар НАТО ознайомлений із змістом цього послання та взяв його до уваги. Про це сьогодні у Брюсселі заявив офіційний представник Альянсу Джеймс Апатурай.


При цьому він підкреслив, що міжнародні навчання під егідою НАТО планувалися вже давно, вони мають миротворчу тематику і будуть проведені у заплановані терміни, адже таке проведення є законним та правомірним.


Як уже повідомлялося, миротворчі навчання під егідою НАТО будуть проводитися на території Грузії у два етапи з 6 травня по 1 червня поточного року.


Коментуючи оголошення Росією про перенесення зустрічі Ради НАТО-Росія на рівні начальників штабів, Джеймс Апатурай зауважив, що російська сторона користується повним правом обирати найбільш прийнятну для себе форму поновлення офіційних відносин з Альянсом.


"Як я розумію, Росія виявила намір розпочати формальні відносини у рамках Ради НАТО-Росія (РНР) спочатку у політичному форматі. Наприкінці квітня відбудеться засідання РНР на рівні послів, після цього, відповідно до поточного планування, протягом останніх двох тижнів травня має відбутися така зустріч на рівні міністрів закордонних справ. Якщо це той шлях, яким вони (Росія) хочуть діяти - таким шляхом це й буде зроблено", - сказав речник НАТО.


Він наголосив на тому, що НАТО "тримає відкритим" запрошення на адресу Російської Федерації до участі у зустрічі начальників штабів країн Альянсу. Засідання Військового комітету НАТО має відбутися на початку травня поточного року.


"Але якщо вони (Росія - УКРІНФОРМ) вирішать не приєднуватися до цієї зустрічі, і розпочати формальні відносини в форматі зустрічі послів на політичному рівні - це також є нормальним", - зауважив Джеймс Апатурай.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект