НОВИНИ

13.04.2009 | Військові США визволили від піратів капітана
Джерело - Українська служба ВВС

Американські морські піхотинці врятували від піратів капітана захопленого у Аденській протоці корабля у драматичній спецоперації.


Снайпери застрелили піратів, які охороняли капітана Філіпса і заарештували ватажка, який прибув на корабель США для переговорів щодо викупу.


Пентагон повідомив, що рішення було ухвалене через загрозу життю капітана судна, яке було захоплене піратами минулого тижня.


Подробиці про операцію американської морської піхоти проти піратів повідомляє з Вашингтона Джон Донісон:


 
"Американський уряд повідомив, що санкцію на знищення піратів давав особисто президент Барак Обама, але миттєве рішення діяти ухвалював командувач американського флоту в Індійському океані.


Урядовці повідомили, що один з чотирьох піратів прибув на борт ескадренного міноносця ЮСС Бейнбрідж з вимогою викупу за капітана і погрозами вбити заручника. У той момент, снайпери на борту міноносця одночасно застрелили піратів на рятувальному човні, які утримували капітана Філіпса.


Рішення було ухвалене пори те, що заручник був лише у кількох метрах від піратів на маленькому човні. Капітан Філіпс був визволений без жодних поранень і вже мав нагоду розмовляти з родиною у США".


Тим часом Генеральний прокурор США сказав, що сотні років не було порушено справ у зв’язку з піратством проти американських суден.


Серед понад 50-ти заручників, яких наразі утримують на кількох судна сомалійські пірати, 2 громадян України, яких було захоплено разом з екіпажем німецького судна на початку квітня. Повідомляють, що їхній стан нормальний.

Снайпери застрелили піратів, які охороняли капітана Філіпса 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект