НОВИНИ

06.04.2009 | Північноатлантичний Альянс прагне тісної взаємодії з ООН, ЄС та іншими міжнародними інституціями
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Північноатлантичний Альянс прагне тісної взаємодії з ООН, ЄС та іншими міжнародними інституціями. Про це йдеться у підсумковій декларації саміту НАТО, що завершив роботу у Страсбурзі-Келі.


 








У документі, зокрема, зазначається, що більш ніж декада співробітництва між НАТО і ООН, особливо на Балканах та в Афганістані, продемонструвала цінність ефективної та належної координації дій між двома організаціями. Торік було прийнято спільну Декларацію ООН-НАТО, яка є вирішальним кроком у розвитку двосторонньої співпраці. Цей документ сприяє відверенню загроз та викликів, з якими стикається сьогодні міжнародне співтовариство, він передбачає також можливість надання допомоги регіональним та субрегіональним організаціям, якщо у цьому виникатиме необхідність.


"Ми віддані повній імплементації цієї декларації у співробітництві з ООН. Ми вітаємо вже досягнутий прогрес, особливо у розвитку діалогу та у поліпшенні структур зв'язку, а також сподіваємося почути доповідь про подальший прогрес під час наступного саміту НАТО", - йдеться у підсумковій декларації форуму на найвищому рівні.


Учасники саміту Альянсу окремо наголосили на тому, що НАТО поділяє спільні цінності та стратегічні інтереси з Євросоюзом. З огляду на це НАТО і ЄС співпрацюють пліч-о-пліч у ключових операціях із подолання криз, у боротьбі з тероризмом, у розвитку ефективних та взаємопосилюючих військових спроможностей, у заходах цивільного захисту та надзвичайного реагування. Сторони мають твердий намір й надалі продовжувати таку спільну роботу.


Під час саміту його учасники визнали важливість розвитку більш потужної та спроможної системи європейської оборони та привітали зусилля Євросоюзу зі зміцнення власних можливостей із реагування на виклики в сфері безпеки, які є спільними для ЄС і НАТО, а також висловили готовність надати Євросоюзу підтримку в цій роботі.


"Із часів саміту в Бухаресті різні ініціативи були втілені як частина наших постійних зусиль із поліпшення стратегічного партнерства між НАТО і Євросоюзом, як це погоджено між нашими двома організаціями. Ми маємо рішучість поліпшити стратегічне партнерство між НАТО і ЄС, досягти тіснішої співпраці та більшої ефективності, уникнути непотрібного дублювання в дусі прозорості та поваги до автономності обох організацій", - йдеться в підсумковому документі саміту НАТО.


Учасники зібрання лідерів країн Альянсу підтвердили також, що, відповідно до статті 10 Вашингтонського договору, двері НАТО залишаються відкритими для всіх європейських демократій, які поділяють цінності НАТО, які бажають та спроможні взяти на себе пов'язані із членством відповідальність та обов'язки, для тих країн, входження яких в Альянс зможе посилити спільну безпеку та стабільність.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект