НОВИНИ

01.04.2009 | Берлін каже Росії не нервувати щодо ГТС України
Джерело - Українська служба ВВС

Канцлер Німеччини Ангела Меркель сказала, що врахує застереження Росії щодо угоди Євросоюзу і України про модернізацію української газотранспортної системи.
Меркель та МедведєвВона вислухала ці застереження від російського президента Медведєва, який скаржився на те, що інтереси Росії як постачальника газу там не були враховані.


Але пані Меркель наголосила, що Україна, як суверенна держава має право укладати угоди з ЄС про об'єкти на власній території.


На шляху до Лондона


Берлінський візит Дмітрія Медведєва - своєрідна підготовка до саміту великої двадцятки в Лондоні, де вперше мають зустрітися президенти Росії і США.


Німецькі ЗМІ пишуть про сподівання на велике чудо, коли стане можливе потепління відносин цих двох держав.


У Берліні президент Медведєв і канцлер Меркель упродовж години спілкувалися з представниками найбільших промислових підприємств Німеччини, а по закінченню зустрічі відповіли на запитання журналістів, зокрема, й щодо політики Росії та Німеччини в енергетичній галузі.


Ангела Меркель, відзначивши невдоволення російської сторони ухваленою ЄС та Україною спільною заявою про модернізацію української газотранспортної системи, пообіцяла звернути на це увагу.


Тутешні спостерігачі відзначають особливо приязну атмосферу, в якій відбувалася зустріч лідерів двох країн. Не залишилося й сліду від напруженості у російсько-німецьких відносинах, спричиненої військовим конфліктом на Кавказі, що призвело також до перерви в роботі Ради «НАТО - Росія».


Канцлер Ангела Меркель має намір не лише сприяти відновленню цих переговорів під час зустрічі, приуроченій 60-річчю Північноатлантичного альянсу, а й претендує на роль їх ініціатора.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект